Висвятив сам Апостол Петро. Сьогодні церква вшановує першого святого української землі - Климента Папи Римського

18:08 25 листопада 2023 р.

Фото до новини

Його мощі й досі зберігаються у Києво-Печерській лаврі.

Християни східної традиції 23 листопада вшановують святого Климента, життя і смерть якого пов’язані з Україною, пише DailyLviv.com.

Святий Климент був четвертим Римським Архиєреєм, він очолював Церкву з 92 до 101 року. За твердженням Тертуліана, Климента Римського рукоположив святий Петро. Як свідчать ранньохристиянські джерела, майбутній Папа походив зі знатної родини.

Коли Клименту виповнилося 24 роки, він довідався про прихід Христа і захотів дізнатися про його вчення докладніше. Для цього Климент відправився на схід: в Олександрії він слухав проповіді апостола Варнави, а в Юдеї знайшов святого апостола Петра, прийняв від нього хрещення і приєднався до його учнів.

Згодом Климент став одним з найближчих сподвижників Петра, був висвячений ним на єпископа, а близько 91 року очолив Римську Церкву.

Під час чергових гонінь на Церкву у Римській імперії перед Климентом постав непростий вибір – принести жертвоприношення поганським богам чи відправитися на заслання. Святий обрав останнє. Його заслали у Крим, у Херсонес, що тоді був околицею імперії та місцем заслання християн.

Попри каторжну працю в каменоломнях Херсонеса, Климент продовжив християнську проповідь і хрестив людей із навколишніх місць. Число новонавернених на півострові стрімко зростало і згодом християни для своїх потреб облаштували 75 нових церков.

Для наведення порядку у Херсонес імператор скерував свого посланника, який наказав прив’язати Климента до якоря і втопити у морі, аби його послідовники не змогли знайти тіла.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів