У вересні 1939 року СРСР і Німеччина за спільною згодою окупували Польщу, - Варшава

11:20 18 вересня 2021 р.

Радянські і німецькі військові на спільному параді у 1939 році.

Радянські і німецькі військові на спільному параді у 1939 році.

Інститут національної пам’яті Польщі назвав допис Міністерства закордонних справ Росії про 17 вересня 1939 року черговим доказом відвертої і демагогічної брехні влади РФ про воєнну агресію, яку Москва називає «визвольним походом».

Не було «визвольного походу», а була агресія, здійснена за домовленістю з нацистською Німеччиною. Про це у соцмережах написав речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна, відповідаючи на допис МЗС Росії, що «17 вересня 1939 року Червона армія розпочала визвольний похід на територію Польщі». Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

Російське МЗС у п'ятницю написало, що «17 вересня 1939 року Червона армія розпочала визвольний похід на території Польщі. Радянські війська вийшли на лінію Керзона, не дозволивши Вермахту підійти до Мінська. Народи Західної Білорусі та Західної України вітали радянських солдатів з радістю».

У відповідь на цей допис представник Міністерства закордонних справ Польщі написав, що «не було „визвольного походу”, а була агресія, здійснена за домовленістю з нацистською Німеччиною». «Польська Республіка не припинила свого існування 17 вересня 1939 року. Жителі окупованих територій незабаром стануть жертвами злочинів, скоєних совєтською державою», – написав Ясіна.

Натомість речник Інституту національної пам’яті Польщі Рафал Лєськєвич підкреслив, що «повідомлення Міністерства закордонних справ Росії про „визвольну акцію”, здійснювану на сході Польщі від 17 вересня 1939 року, є ще одним доказом демагогічної та відвертої брехні. Це також елемент брехливої історичної політики, яку проводить влада Російської Федерації, – додав він.

«Інститут національної пам'яті офіційно нагадує, що 17 вересня 1939 року відбулася агресія Радянського Союзу проти Польщі. Це було пряме виконання зобов'язань, які Сталін виконав перед Гітлером, що були наслідком пакту Ріббентропа-Молотова, підписаного кількома тижнями раніше», – сказав Лєськєвич. «Це був акт агресії проти польської держави, на її незалежне існування», – додав представник Інституту.

«Жодним чином цей безцеремонний напад совєтів на польську державу не можна назвати інакше, ніж актом оголошення війни», – підкреслив він.

«Заява Міністерства закордонних справ Росії – прямо кажучи – це ще один доказ брехні влади Російської Федерації, яка повторюється щороку. Брехня, що є засновницьким міфом Російської Федерації та елементом брехливої історичної політики, яку проводить влада Російської Федерації. Я думаю, що серйозні історики та вчені, а також тверезо мислячі політики повинні оцінити це послання російського МЗС як спробу демагогічної та відвертої брехні», – додав він.

Речник ІНП також нагадав про наслідки агресії Радянського Союзу проти Польщі, такі як катинський злочин, тобто вбивство приблизно 22 тисяч польських громадян органами НКВС – представників еліти довоєнної Польщі та масові депортації поляків углиб Радянського Союзу. «Це було винищення польських громадян, які проживали на захоплених Радянським Союзом територіях, які згодом стали називатися Західною Білоруссю та Західною Україною», – зазначив він.

Напередодні 82-ї річниці агресії СРСР проти Польщі, після якої на колишніх східних землях Польщі почалася жорстока для поляків та інших національностей, зокрема українців, совєтська окупація, президент Інституту національної пам’яті Кароль Навроцький у статті «Агресія 17 вересня 1939 року – історична брехня нинішньої політики Кремля» заявив, що російська влада – незважаючи на очевидні факти – намагається нахабно зобразити збройну агресію СРСР проти Польщі 1939 року як «визвольний акт».

«Насправді це був акт поневолення і терору, відзначений сотнями тисяч жертв серед польських громадян багатьох конфесій та національностей», – підкреслив Навроцький, також нагадуючи, що 17 вересня 1939 року Сталін виконав свої зобов'язання перед Гітлером із таємного протоколу до пакту Ріббентропа-Молотова, а агресія Червоної армії дозволила Німецькому рейху прискорити завоювання Польщі.

«17 вересня 1939 року був і залишиться символом злочинної співпраці Гітлера і Сталіна проти вільних народів Європи», – підкреслив президент Інституту національної пам'яті.

Він додав, що перед тим, як Путін або Лукашенка «знову збрешуть про совєтську агресію 17 вересня 1939 року, варто нагадати причини, хід та наслідки цього безцеремонного нападу на громадян Польщі».

82 роки тому, 17 вересня 1939 року, порушуючи польсько-радянський пакт про ненапад, Червона армія вступила на територію Польщі, реалізуючи домовленості, що містилися у секретному протоколі пакту Ріббентропа-Молотова. Наслідком союзу двох тоталітарних режимів став поділ самотньої Польщі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів