У Львові вшанують бійців Листопадового Чину скульптурною композицією

11:30 31 серпня 2018 р.

  • 0
  • 603


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «На вулиці Городоцькій розпочали підготовчі роботи з реконструкції площі, де буде встановлено скульптурну композицію з нагоди 100-річчя ЗУНР».

Про це повідомили в п’ятницю, 31 серпня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Львів вшановує пам'ять українських бійців Листопадового Чину. З нагоди 100-річчя ЗУНР на вулиці Городоцькій, 40 буде встановлено скульптурну композицію, зараз вже розпочато підготовчі роботи з реконструкції площі».

«Скульптурна композиція складається з лева, фігуру якого запозичено з герба ЗУНР, та блоків дикого каменю з виноградною лозою, як символ того, що з краплі крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР, зародилася вільна українська держава. На реалізацію проекту встановлення скульптурної композиції з нагоди 100-річчя ЗУНР з міського бюджету буде виділено 3,5 млн. гривень. Зокремка, два мільйони гривень гривень – на виготовлення бронзової скульптурної композиції, 1,5 млн. гривень – на реконструкцію площі на вул. Городоцька, 40», – поінформували також у міськраді.

«Підготовчі ремонтні роботи на площі, де має бути встановлена скульптурна композиція, вже розпочалися. Територія обгороджена, встановлено певні додаткові допоміжні засоби для зберігання матеріалів. Щодо закупівлі скульптурної композиції, то було проведено усі необхідні процедури відповідно до законодавства. У найближчі дні буде запущено процес її виготовлення. Є два етапи виготовлення –  спочатку переможець виготовляє гіпсовий макет, після чого передає його організації, яку залучає як субпідрядну організацію, яка виливає скульптуру з бронзи», – розповіли також у міськраді.

«На дату святкування 100-річчя ЗУНР – 1 листопада, – Львівська міська рада планує відкрити оновлену реконструйовану площу із встановленою скульптурною композицією. Перед початком робіт було проведено архітектурний конкурс з розробки проекту композиції. За результатами конкурсу переміг проект зі скульптурною композицією, створеною авторським колективом у співавторстві з Володимиром Цісариком, відомим львівським скульптором», – поінформували також у міськраді.

«За інформацією управління архітектури та урбаністики ЛМР, до мерії також надходили звернення від управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про видачу містобудівних умов та обмежень на проектування об’єкта архітектури на перетині вулиць Листопадового чину та Огієнка у Львові. Однак, не було надано усіх необхідних документів, тому їх повернуто на доопрацювання. Станом на сьогодні весь пакет документів подано і буде розглянуто відповідно до чинного законодавства», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:20 5 листопада 2018 р.

Учні львівських шкіл відзначатимуть 100-річчя проголошення ЗУНР

13 листопада, з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, в усіх школах Львова відбудеться єдиний урок «Вони творили історію: політичні лідери ЗУНР».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 435

15:48 4 листопада 2018 р.

У львівському парку відтворили бій УГА

У неділю, 4 листопада, вулицями Львова пройшов «Марш слави Збройних Сил Західноукраїнської Народної Республіки, Української Галицької Армії та війська Української Народної Республіки».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 567

09:24 4 листопада 2018 р.

У Львові відтворять події часів утворення ЗУНР

У неділю, 4 листопада, У Львові відбудеться урочистий марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки, а також театралізоване військово-історичне дійство «Бої за Львів» у парку «На валах».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 480

19:17 2 листопада 2018 р.

У Самборі організували спротив Меморіальному парку «Пам'ятай»

1 листопада, під час вшанування жертв масових розстрілів нацистами у Самборі, планували відкрити гранітний пам’ятник на честь 17 українських патріотів, яких гестапо вбило на старому єврейському цвинтарі у 1944 році. Пам’ятник уже виготовлений. На ньому викарбовано християнський хрест, тризуб та слова з пісні «Ой у лузі червона калина». Але через протести невеликої купки агресивно налаштованих псевдоактивістів, встановлення пам’ятника перенесено на невизначений час.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 918

ВІДЕОКАНАЛ