У Львові вшанували розстріляних окупантами націоналістів

15:20 26 листопада 2018 р.

  • 0
  • 903


Фото: loda.gov.ua

У понеділок, 26 листопада, на Кортумовій горі у Львові вшанували пам'ять членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами 25 листопада 1942 року.

Зокрема, державні діячі та громадськість вшанували пам'ять 28-ох націоналістів покладанням квітів до пам’ятного хреста. Опісля, зійснили чин поминальної панахиди. Також відбулось громадське віче.

У північно-східній частині Янівського кладовища, на північному схилі Кортумової гори, знаходиться могила 28-ми членів ОУН. Зокрема, Андрія П’ясецького – пластуна, вченого, політичного та громадського діяча, та міністра українського уряду Ярослава Стецька.

Трагічна подія сталася пізньої осені, 25 листопада 1942 року. Гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори (поряд розташовувався німецький табір для полонених, на цій же горі) у Львові українських заручників.

Серед заручників були 28 в’язнів тюрми Лонцького. На зустріч зі смертю йшов і 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Формальна причина – відповідь за вбивство українськими підпільниками  Сендеги, офіцера німецької поліції (під час втечі зі засідки Дмитро Маївський, провідний член ОУН, відстрілюючись, вбив двох німецьких офіцерів, серед яких був і Сендега).

Помстою фашистів стали розстріли в Галичині в’язнів тюрем – не тільки членів ОУН, а й близько 100 свідомих українців, громадських діячів. Зокрема – 28 в’язнів у Львові.

Про це повідомили в понеділок, 26 листопада, в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:30 14 лютого 2019 р.

У Львові нагородили 23 учасників війни в Афганістані

У четвер, 14 лютого, в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся вечір вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 660

16:20 13 лютого 2019 р.

У Львові пом'януть полеглих воїнів

У Львові відбудуться урочисті заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 516

17:30 12 лютого 2019 р.

У Львові встановлять на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної сотні 107 портретів

Робітники прикріплюють до стели Меморіалу пам’яті Героїв Небесної спеціальні кронштейни, на яких завтра монтуватимуть портрети загиблих учасників Революції гідності.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 648

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу