У Львові відкрили меморіал словенських воїнів

13:30 23 травня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

У середу, 23 травня, на Личаківському кладовищі відбулась церемонія відкриття пам’ятного знаку «Меморіал пам’яті словенських воїнів 1914-1918».

Про це повідомили сьогодні, 23 травня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Ці воїни загинули, обороняючи залізничну колію Львів-Городок під час Першої світової війни. На церемонії були присутні міністр оборони Словенії Андрея Катіч, надзвичайний і повноважний посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах, міський голова Львова Андрій Садовий та інші поважні гості. Церемонія відкриття пам’ятного знаку «Меморіал пам’яті словенських воїнів 1914–1918» розпочалась з покладання квітів, хвилини мовчання, після чого пролунали Державні Гімни Республіки Словенія та України».

«Розташування меморіалу на Личаківському кладовищі неподалік Марсового поля зумовлене історичними причинами, адже словенські воїни, які воювали в складі третього корпусу Австро-Угорської армії наприкінці літа й восени 1914 року, були відповідальними за оборону залізничної колії Львів-Городок і зазнали великих втрат. Саме тому передбачається, що останки цих воїнів є серед військових поховань на Личаківському цвинтарі», – поінформували також у міськраді.

«Пам’ятний знак був виготовлений і транспортований зі Словенії. Створенням благоустрою навколо займались працівники музею «Личаківський цвинтар» та студенти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Проект меморіалу був створений архітектором Янезом Сухадольцом», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:12 22 січня 2022 р.

У Львові відзначили 103 річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, з нагоди відзначення 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР та Дня Соборності України на Личаківському кладовищі відбулись урочисті заходи. Участь взяли представники обласної та міської влади, військові, громадські та політичні діячі міста, духовенство.

Рубрика: Історія

14:56 4 січня 2022 р.

Археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії на Львівщині

Розвідкові розкопки нововідкритої пам’ятки часів германських племен виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу