У Львові презентували фотовиставку про УГА

15:00 28 серпня 2018 р.

  • 0
  • 546


Фото: loda.gov.ua

У вівторок, 28 серпня, у Львівській ОДА презентували фотовиставку до 100-річчя ЗУНР «Галицька Армія у боротьбі за незалежність України».

Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації. Очільник відділу комунікацій з громадськістю департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Христина Швец зазначила: «Громадська організація «Міжнаціональний центр неформальної освіти» стала одним із переможців конкурсу для громадських організацій, який відбувається в межах виконання Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки. І от сьогодні ми можемо оглянути фотовиставку про Галицьку Армію у боротьбі за незалежність України. Період ЗУНР є надзвичайно важливим етапом в історії українського державотворення XX століття. Розуміння та вивчення досвіду державотворення ЗУНР має виняткове значення для розвитку сучасної держави і правової системи України, формування європейських підходів до розуміння і пошани власної історії».

Натомість автор виставки Михайло Галущак розповів: «Виставка складається із 11-ти стендів, які розкривають основні сторінки історії Галицької армії. Це стенди під назвами – «Листопадовий зрив», «Галичина в боротьбі за Україну у ХХ – на початку ХХІ століття», «У трикутнику смерті», «Другий етап польсько-української війни», «Треба допомогти нашим братам-наддніпрянцям визволити Україну…», «Бої за Львів», «Організація збройних сил ЗУНР», «Військове командування», «Військове міністерство та командування збройних сил ЗУНР», «Досвід, здобутий у лавах війська Австро-Угорщини».

А дослідник українського-польських відносин XX століття Роман Грицьків запевнив:
«Сьогоднішня виставка є доповненням до цілого комплексу заходів, які пов’язані з тим, щоб відродити нашу славну історичну традицію, навернути нашу увагу до сторінок історії, які дуже багато намагалися переписати і подати у протидержавному руслі. ЗУНР і УНР – це те, що дозволяє нам цілісно осмислити проблему соборності і зрозуміти чому українські землі повинні бути єдині».

«Усі охочі зможуть переглянути виставку до 31 серпня. Опісля її презентуватимуть у школах Львівщини», – поінформували також у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:45 18 вересня 2018 р.

Львівська облрада проголосила 2019-й роком Климентія Шептицького

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА на виконання рішення облради напрацює план заходів із відзначення Року Блаженного Священномученика Климентія Казимира Шептицького.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 363

11:15 18 вересня 2018 р.

У Львівській міськраді запропонували преміювати істориків

На засіданні депутатської комісії законності, депутатської етики та свободи слова ЛМР розглянули Проект ухвали «Про затвердження програми преміювання авторів кращих проектів в галузі висвітлення історії подій Листопадового Чину та періоду ЗУНР на 2018-2019 років».

Рубрика: Історія

  • 0
  • 459

Останні новини

У Сокільниках поблизу Львова загинули в ДТП люди

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ