У Львові попрощалися з автором ідеї референдуму 1 грудня 1991 року

14:37 28 березня 2024 р.

Фото до новини

На 99-му році життя, 26 березня, відійшов у вічність колишній перший віцепрем’єр-міністр України Ігор Юхновський.

Сьогодні, 28 березня, у Львові відбулось прощання з Героєм України. Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com.

Чин прощання відбувся у Свято-Покровському кафедральному соборі ПЦУ. Провести в останню путь Ігоря Юхновського прийшли сотні жителів Львівщини, ті, хто знав і поділяв його цінності.

Поховали Ігоря Рафаїловича на Личаківському кладовищі в родинному гробівці. Під час громадського віче, очільник області Максим Козицький зачитав звернення від імені Президента України Володимира Зеленського зі співчуттям рідним та близьким Ігоря Юхновського. 

Ігор Юхновський – перший голова Українського інституту національної пам'яті, академік Національної академії наук України, фронтовик Другої світової війни, фізик-теоретик, вчений і політик. 

Саме йому належить ідея референдуму 1 грудня 1991 року, який закріпив Незалежність нашої країни. Саме завдяки Ігорю Рафаїловичу у 2006 році прийняли Закон «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні», а у Києві спорудили Меморіал жертв Голодомору.

За значні особисті внески у розвиток та розбудову нашої країни пан Ігор тричі нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого.

«Україна протягом тисячоліть вижила, ні на кого не нападаючи, підпадаючи під одну, другу, третю окупації і залишалась українською, зі своєю мовою, хоч як її не намагались знищити. Була маса завойовників. Наша готовність нагодувати, пустити переночувати, сила нашої пісні є нашою сильною зброєю. Ми зовсім непростий народ, ми народ, який має свою силу. Не маю жодного сумніву, що Україна буде!», –  говорив Ігор Юхновський у своєму останньому інтерв'ю для Радіо Свобода.

Довідково.

1 грудня 1991 року відбули перші вибори Президента України. Три представники демократичного табору - В'ячеслав Чорновіл (Народний Рух України), Левко Лук'яненко (Українська республіканська партія) та Ігор Юхновський (самовисування) - не змогли домовитися про висунення єдиної спільної кандидатури і за результатами цих виборів вже у першому турі переміг комуніст Леонід Кравчук. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів