У Львові покажуть унікальні експонати з приватних колекцій

15:00 12 жовтня 2021 р.

Фото до новини

13 жовтня Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека відкриє виставку «Шлях до Незалежності».

Більше десятка примірників самвидавів 1980-х років, оригінали листів та звернень до тодішньої влади, графічні картки, екслібриси, запрошення, виконані Стефанією Шабатурою, Богданом Сорокою, Людмилою та Володимиром Лободами, Андрієм та Петром Гуменюками, Любомиром Яремчуком та світлини тих часів, представлені на виставці, розкривають пласт мистецького життя патріотичної громади Львова за кілька років до відновлення Україною незалежності. Про це повідомила пресслужба Львівоблради, пише Dailylviv.com.

«Шлях до Незалежної  Держави у кожного свій. Хтось пройшов його через переслідування, репресії, табори. Комусь вдалося уникнути цих випробувань, живучи в «тюрмі народів» у постійній «внутрішній еміграції». Дехто «прозрів» в часи горбачовської перебудови, більшість – щиро. А ціле покоління українців сформувалось і дозріло у 80-х рр. ХХ ст. до боротьби за Державу: їм тоді було близько 30-ти. Ця виставка для нас - добра нагода згадати і побачити, як усе було», - розповів директор бібліотеки Андрій Цибко. 

На відкриття запрошено учасників боротьби за незалежність: Ігоря Калинця, Валентина Стецюка, Людмилу та Володимира Лободів, Андрія та Петра Гуменюків, Юрія Волощака та інших.

Усі експонати унікальної виставки нині перебувають у приватних колекціях, частина з них ще ніколи не експонувалась публічно. 

Відкриття виставки о 17.00 за адресою: вул. Зелена, 24.

Виставка робіт художника Володимира Патика у Винниках

Виставка Василя Бажая у Львові навіяна Каїром

Художник зі Львова Ігор Маїк готує «оптичну» виставку

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини