Понищено більше 100 надгробків: на Личаківському цвинтарі відновлюють пам’ятники

23:20 21 липня 2021 р.

Фото до новини

На Личаківському цвинтарі у Львові польсько-українські групи реставраторів відновлюють пам’ятники, пошкоджені буревіями в червні.

Гроза знищила кільканадцять цінних надгробків, зокрема родин Войнарів, Зєнткєвичів та Сімонів. Кілька з них були серйозно пошкоджені ще торік. Їх відновлено завдяки заходам Національного інституту польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

Останнім часом була зруйнована скульптура Ісуса Христа, який несе хрест, фігура Божої Матері з Дитям та обеліск і чавунна огорожа могили Сімонів.

Координатор проєкту Інституту «Полоніка» у Львові Алєкси Лозінський зазначив, що реставратори вже мають досвід відновлення надгробків після минулорічної бурі, яка пошкодила майже 70 історичних надгробків: «Цього року буде застосований подібний порядок – два надгробки, які відновлено вже попередніми роками, зокрема Зєнткєвичів і Войнарів, пройдуть повну консервацію, щоб довести їх до стану з-перед бурі».

Зараз працівники кладовища усувають повалені дерева, щоб захистити пошкоджені надгробки.

Нагадаємо, що буревій, який був у Львові 25 червня, понищив старі надгробки в музеї "Личаківський цвинтар". На території кладовища впало 30 дерев, через що було понищено понад 100 надгробків. 

Перепоховання у Дрогобичі: українці-жертви НКВД як нагадування сучасникам про вічного агресора (відео

У Львові згадують професорів, розстріляних нацистами у 1941 році

На Львівщині перепоховали останки вояків радянської червоної армії, які загинули у Другій світовій війні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів