У Львівському університеті безпеки життєдіяльності вшанували Героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС (відео, оновлено)

21:52 26 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба ЛДУ БЖД ДСНС України

Як повідомили в неділю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, у вищому навчальному закладі рятувальників відбулися заходи до 29-х роковин Чорнобильської катастрофи.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 26 квітня, «Щоденному Львову»:

«У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулися заходи до 29-х роковин Чорнобильської катастрофи. Ректорат навчального закладу разом із ветеранами, курсантами і студентами та науково-педагогічними працівниками вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які у 1986 році приборкували ядерну стихію та без вагань виконали свій професійний обов’язок. Участь у заходах взяв також міський голова Львова Андрій Садовий, представники влади Львівщини. 

26 квітня університетські заходи зі вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС розпочалися у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на території навчального закладу. Присутніх на літургії об’єднала спільна молитва за померлих і живих Героїв Чорнобиля. Опісля Андрій Садовий, Михайло Козяр, ліквідатори аварії на ЧАЕС, курсанти та студенти поклали квіти до пам’ятника «Героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС», який зведений на території Університету в 2011 році. Щоб вшанувати усіх, хто ціною власного життя та здоров’я вберегли мільйони людей.

Ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр сказав під час заходів: «Чорнобильська катастрофа – це біль і трагедія, це – героїзм і самопожертва людей, які зупинили некерований атом. Важливо не забувати їх: живих і тих, хто відійшов, адже вони прийняли на себе найжорстокіший удар ядерної стихії, яка відступила перед їхньою мужністю. Низький їм уклін».

Крім цього, ветерани-учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС провели зустрічі з курсантами навчального закладу, під час яких поділилися з молоддю спогадами про події трагічного 1986 року та завдання, які вони виконували в зоні відчуження. Серед багатьох тисяч учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС є нинішні працівники Університету – начальник Інституту післядипломної освіти В’ячеслав Кошеленко та завідувач науково-дослідною лабораторією Віталій Петровський, а також ветерани навчального закладу: Анатолій Антонюк, Олександр Гаврилко, Ігор Іванейко, В’ячеслав Кісіль, Артур Лебідь, Михайло Судніцин, Андрій Харчук, Орест Юренц і покійні Іван Біленко та Богдан Грицай. Саме завдяки мужності та самопожертві таких людей вдалося приборкати «мирний атом» на Чорнобильській АЕС.

Складне завдання у Чорнобилі в 1986 році виконували курсанти-добровольці навчального закладу під керівництвом колишнього викладача, полковника у відставці Михайла Судніцина. Про небезпечність проведених робіт говорить такий факт – троє з дев’яти відійшли у вічність, решта є інвалідами за станом здоров’я. Вони, зокрема, здійснювали дезактиваційні роботи технологічних майданчиків вентиляційної труби 3 і 4-го енергоблоків ЧАЕС та скидали уламки радіоактивних графітових стержнів в гирло зруйнованого реактора.

Сьогодні в Університеті навчається чимало курсантів і студентів, батьки та рідні яких брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Майбутні рятувальники також обрали благородне покликання – захищати людські життя, боронити їх від пожеж, катастроф та надзвичайних ситуацій».

dailylviv.com

До теми

20:11 16 травня 2021 р.

У Карпатах стріляли: українські січові стрільці зустрілися в бою з російським вйськом

Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини.

Рубрика: Історія

13:53 16 травня 2021 р.

Встановлені прізвища понад 18,5 тисячі жертв радянського терору, похованих у Биківні

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років».

Рубрика: Історія

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу