Сьогодні - Різдво св. Івана Хрестителя

10:08 24 червня 2024 р.

Фото до новини

24 червня випадає різдво. св. Івана Хрестителя за Григоріанським і Новоюліанським календарями. Цього року в УГКЦ це свято переноситься на 25 червня, оскільки 24 випадає день Святого Духа.

Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце. Про це інформує РІСУ, пише DailyLviv.com.

"Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Івана Хрестителя" – так було сказано євангелистом Матеєм про Івана Хрестителя (Мат. 11:11).

Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан.

Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову.

Свято Різдва Івана Хрестителя відоме ще з четвертого століття. Проповіді на цей празник знаходимо у святих Івана Золотоустого, святих Амвросія і Августина.

На честь Івана Хрестителя освячено незліченну кількість святинь, події з життя святого також представлено в іконописі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів