На площі Ринок у Львові о 13:00 відкриють виставку «Українська Друга світова»

09:56 10 вересня 2015 р.


Фото: зі сторінки Максима Майорова в інтернет-мережі «Facebook»

Експозицію можна буде оглянути щодня до 13 вересня.

«Більше 6 мільйонів солдатів у шістьох арміях на всіх фронтах від Атлантики до Тихого океану. Яку роль відіграли ці українці у світовому протистоянні? Вперше історики представлять український вимір тієї війни. Відтак, 10 вересня о 13:00 відбудеться відкриття виставки на площі Ринок, перед Ратушею. А о 19:00 – лекція Володимира В’ятровича «Друга світова. Війна пам’ятей» в готелі «Жорж», конференц-зал на площі Міцкевича, 1» – повідомили сьогодні, 10 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«На центральній площі Львова — площі Ринок — Український інститут національної пам’яті за участі Центру досліджень визвольного руху в рамках 22-го Форуму видавців відкриють фотодокументальну виставку «Українська Друга світова». Презентація відбудеться за участю Голови Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича та міського голови Львова Андрія Садового. 

2 вересня минуло 70 років від завершення Другої світової війни. Україна понесла одні з найбільших втрат – понад 10 мільйонів українців. Символічно, що саме українець — генерал Кузьма Дерев’янко поставив підпис від імені СРСР на фінальному документі війни – Акті про капітуляцію Японії 2 вересня 1945 р.

Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією.

У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше – внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

Виставку відкриють 10 вересня о 13:00 на площі перед  Ратушею на площі Ринок, 1 за участю Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого, істориків  Сергія Громенка, Максима Майорова, Василя Павлова (Український інститут національної пам’яті) та Ігоря Бігуна (Центр досліджень визвольного руху). 

Виставку можна оглянути щодня до 13 вересня.

Детальніше про пам'ять про Другу світову війну розповість історик Володимир В’ятрович під час своєї лекції «Друга світова. Війна пам’ятей» 10 вересня, 19:00 (готель «Жорж», конференц-зал на площі Міцкевича, 1. Заходи відбудуться в рамках історичного майданчику Форуму видавців «Урок історії». Програму роботи майданчика можна подивитися на сайті УІНП». 

dailylviv.com

До теми

14:01 22 жовтня 2021 р.

Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради одноголосно відхилив вимогу Верховного суду щодо передання рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова. «Питанням, яке викликає резонанс, є рішення Верховного суду, який спонукає виконавчий комітет прийняти рішення стосовно праху Кузнєцова.

Рубрика: Історія

13:41 22 жовтня 2021 р.

Історичний ареал Львова погодили всупереч спротиву депутатів. Слово - за міністерством

Сьогодні, 22 жовтня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про погодження меж історичного ареалу Львова. Далі всю документацію скерують у Міністерство культури та інформаційної політики. Там це питання буде розглянуто на науковій раді та, за позитивного висновку, затверджене Міністром. Після цього документ набуде чинності.

Рубрика: Історія

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу