На Львівщині вшанували вояка дивізії Галичина, учасника Норильського повстання

20:29 8 травня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні, 8 травня, у роковини смерті на Меморіалі невідомому воякові УПА, що на Марсовому полі Личаківського кладовища, вшанували пам’ять голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олеся-Дмитра Гуменюка.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

"Він став одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, а згодом і багаторічним його головою. Олесь Гуменюк був невтомним прикладом міцності духу, мужності та самовідданості. Ми пам’ятаємо його внесок та працю в ім’я України та з глибокою вдячністю схиляємо голови перед його світлою пам’яттю. Пам’ятаємо, сумуємо", - зазначили у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА.

Нагадаємо, що Олесь Гуменюк народився 7 листопада 1925 року. Його батько Микола — був вояком Української Галицької Армії.

У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина». Пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами. Воював у лавах УПА на Бродівщині під керівництвом сотенного «Чорняк» (нар. 10.1948 — пом. 4.05.1949) ТВ-24 «Маківка» та в Карпатах.

У 1945 році засуджений до 15 років тюрми. Відбував покарання у Норильську, брав участь у Норильскому повстанні.

Був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його.

Нагороджений Орденом «За заслуги» II ст — за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність, Орденом «За заслуги» III ст — за активну громадсько-політичну діяльність, участь у становленні української державності, Відзнакою Президента України — Хрест Івана Мазепи — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, Відзнакою Львівського міського голови «Почесний знак Святого Юрія».

Відійшов у вічність у віці 94-х років. Поховали Олеся Гуменюка на Личаківському цвинтарі у Львові.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини