На Львівщині пом'янули замордованих чекістами

12:34 4 липня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У Старосамбірського районі відбулися скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС.

«На Старосамбірщині в урочищі Саліна вшанували пам’ять жертв НКВС», – повідомили сьогодні, 4 липня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«У неділю, 3 липня, у Добромилі в Старосамбірського районі відбулися  скорботні заходи зі вшанування пам’яті жертв НКВС. Розпочалися скорботні заходи на Ринковій площі міста Добромиля, біля приміщення колишньої тюрми НКВС. Там за безневинно убієнними в’язнями Перемишля та навколишніх в’язниць, замордованих органами НКВС у червні 1941 року, відправили поминальну екуменічну панахиду.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський зазначив: «Сьогодні нас об’єднала молитва та пам’ять про невинно убієнних людей – жертв московсько-більшовицького режиму. Важливо, щоб ми не забували про ці жертви. Наша пам'ять дозволить їм жити вічно, а нам допоможе у боротьбі з агресором.  Адже й сьогодні ворожий режим зазіхає на нашу незалежність».

Після панахиди відбувся спільний піший похід зведених колон процесій християнських громад і учасників вшанування жертв комуністичного терору до урочища Саліна, покладання вінків та квітів до могил жертв НКВС, закатованих у Добромильській тюрмі. На «Верхній могилі» в урочищі Саліна відправили поминальну екуменічну панахиду за жертвами репресій, а на території «Нижньої могили» поклали квіти до пам’ятного знаку жертв НКВС.

Після покладання відбулася поминальна екуменічна панахида. Заходи завершилися Траурним Віче за участю свідків трагедії, представників органів виконавчої і представницької влади, органів місцевого самоврядування, громадсько-політичних організацій, представників громадськості, духовенства та хорових колективів.

Саліна – урочище, де знаходилися соляні шахти. Розташоване поблизу м. Добромиля Старосамбірського району Львівської області. Наприкінці червня Добромильське НКВС, що діяло тут з 1939 року, поспішно замітало за собою сліди.

У колишню соляну шахту, що розташована в урочищі Саліна (між містом Добромиль і селом Солянуватка) кати скидали тіла вбитих і замордованих, що вважалися злочинцями та ідеологічними ворогами. Загалом у червні 1941 року на Саліні органи НКВС стратили близько 3600 осіб.

Напередодні трагедії з Перемишля (Польща) сюди пригнали арештантів. Жертвами стали і в'язні інших тюрем Західної України. Останні вбивства на Саліні відбулися в період з 22 по 26 червня 1941 року».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів