Криївки на Львівщині - великий вибір, було б тільки бажання їхати

12:56 21 листопада 2020 р.

Фото до новини

Західна Україна багата на патріотичну історію, значна частина якої творилась у підпіллі. Криївки стали символом українського визвольного руху. Найближчими вихідними управління туризму і курортів Львівської ОДА запрошує у денну мандрівку місцями, де гартувалася українська сила духу.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

На Круковій горі у Брюховичах є точна копія упівського сховку, який енкаведисти знищили у 1946 році. Тоді бій тривав кілька днів. Троє бійців УПА прийняли вірну смерть, щоб врятувати побратимів. Оновлену криївку відбудовували майже півроку, за згадками місцевих жителів.

У лісі поблизу Басівки теж була криївка, в якій до 1955 року існувала підпільна друкарня, поки НКВС її не закидали гранатами. Не так давно криївку було відновлено як музей – за описами жінки на псевдо "Андрійка", вона була однією з двох, кого енкаведистам вдалося впіймати і дожила до часів Незалежності України. За її описом, криївку УПА на своїй території мешканці Басівки на Пустомитівщині відновили.

Насправді, вибір великий, було б тільки бажання їхати.

У лісі, поблизу села Великополе Яворівського району теж відновили криївку УПА. Вона діяла до 1950 року, коли під час бою у ній загинули шестеро її оборонців.

У Волосянці, поряд із "Мохначем" теж є власна криївка – музей УПА, де зібрані предмети побуту, мапи, документальні свідоцтва і взагалі все, що має стосунок до українського визвольного руху.

В історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина» представлена стилізована повстанська криївка.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів