Фотовиставку полеглого поета й військового Максима «Далі» Кривцова відкриють у Львові

20:43 24 березня 2024 р.

Фото до новини

Друзі та близькі Максима, а також українські поети й поетки читатимуть його вірші.

Про це DailyLviv.com повідомили організатори заходу.

Виставку «Далі: Я поверну собі своє життя» можна відвідати з 27 березня 2024 року в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (проспект В'ячеслава Чорновола, 45 г). Вона складатиметься з 24 фоторобіт Максима Кривцова і буде доповнена його поезіями.

Офіційне відкриття розпочнеться 27 березня о 18:30, брифінг для медіа — о 13:00.

Упродовж вечора всі охочі зможуть послухати вірші зі збірки «Вірші з бійниці». Їх читатимуть друзі та близькі Максима, а також українські поети й поетки: Остап Сливинський, Артур Дронь, Ростислав Кузик, Григорій Семенчук, Катерина Міхаліцина, Софія Челяк, Юлія Мусаковська.

У грудні 2023 року Максим Кривцов планував виставку своїх фоторобіт із війни в різних закладах Києва. Це мало стати нагадуванням собі й іншим — Росія веде війну проти нас, а ми, воїнство, продовжуємо боронити мирне життя. 

«Хочеться, щоб цей військовий простий побут трішки та накладався на побут міста, створюючи єдину картинку», — писав Максим на своїй сторінці в Facebook.

На його запит у Facebook відгукнулося чимало культурних діячів. У розмові між Максимом і кураторською групою Squat 17b виникли різні ідеї — від поєднання виставки з поетичними читаннями до зміни фокуса — від малюнку до тексту, де в поєднанні між собою його роботи й поезії отримали б додаткове прочитання.

«Хоч Росія забрала життя Максима, але друг “Далі” мав те, що неможливо вбити. Рукописи й світлини, відскановані знімки, переписані руками й опубліковані в соцмережах, перечитані уважними очима вірші на сторінках книги. Весь цей доробок промовляє — "Я поверну собі своє життя"», — ділиться Дар'я Криж, кураторка виставки.

Проєкт, який запрошує відвідати кураторська група, — це сукупне бажання друзів і близьких віддячити, зробити все, щоб Максим зрадів.

«Найбільше всі ми хочемо, щоб він відповів. Прокоментував, дав опис портрета, щоб пояснив, як бути з кожною з робіт. Втім, цього не станеться. І ми взяли на себе цю відповідальність. У листуваннях з Максимом є побажання, якою він хотів бачити виставку. І ми намагались слідувати цим побажанням», — каже команда організаторів.

Деякі портрети залишились неназваними. Деякі мають тільки рік. Якісь з них Максим Кривцов ілюстрував власними поезіями, тож вони так і йтимуть пліч-о-пліч.

Під час події усі охочі за вільний донат зможуть отримати листівки з ілюстраціями українських художників і художниць. Кошти передадуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова до фонду, який заснували його батьки.

Нагадаємо, поет Максим Кривцов загинув на фронті 7 січня 2024 року, захищаючи Україну.

 

Читайте також: 27 проєктів подано на облаштування Меморіального комплексу військових поховань Героїв України у Львові

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів