Біля відновленого музею Шухевича у Львові облаштують укриття
20:35 27 травня 2024 р.
Прийом проєктів у Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на відновлення музею Романа Шухевича триває до 3 червня.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. На території зруйнованого під час ворожого обстрілу музею Шухевича, що на Білогорщі, сьогодні відбулося виїзне засідання робочої групи, яка створена для врегулювання всіх питань довкола відновлення музею. У робочу групу входять історики, архітектори, представники міської ради, міські депутати та донька Романа Шухевича Марія Трильовська.
Учасники робочої групи виїхали на місце, аби оглянули зруйновану будівлю і поспілкувалися з працівниками музею щодо експонатів, які вдалось зберегти. Також обговорили, як можна зберегти будівлю, частина якої вистояла після атаки росіян. Оглянули й територію довкола музею, яка у майбутньому стане єдиним комплексом нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа Шухевича.
Читайте також: Музей Шухевича у Львові, який знищила Росія, відновлять з автентичними і модерними елементами
На зустрічі працівники музею розповіли про вцілілі експонати, зокрема погруддя Шухевича, піаніно та історичні сходи, які вдалось знайти під завалами. Також під час розбирання завалів вдалось назбирати 52 палети вцілілої цегли, яку згодом можна використати під час відновлення музею.
Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова, наголосив на важливості доступності будівлі відновленого музею для маломобільних людей.
«Це обов’язковий момент, який треба забезпечити. Адже зараз тут ширина дверей не підходить для проїзду крісла колісного. На ганку крісло колісне має розвернутися, але тут по стандартах це не вдасться. Треба буде з цим працювати. Також в музеї був другий поверх з криївкою. Це все має бути відтворено. Ми маємо розуміти, що туди після відбудови музею має дістатися крісло колісне. Тому ми маємо забезпечити доступність і на другий поверх. Те, як буде сформовано цей об’єм – це великий виклик і делікатне питання. Це потрібно все зробити з урахуванням вимог державних будівельних норм, які мають сучасні підходи до експозицій», – зазначив Антон Коломєйцев.
Також головний архітектор нагадав учасникам про умови архітектурного конкурсу щодо облагородження громадського простору біля музею та відновлення озера. Окрім цього, під час виїзного засідання проговорили питання прокладання інженерних мереж та наголосили на необхідності облаштування укриття.
А на найближче пленарне засідання сесії у Львівській міській раді готують документи щодо закріплення земельної ділянки за балансоутримувачем будівлі.
Нагадаємо, 1 січня 2024 року російські безпілотники влучили у два об'єкти національної пам'яті у Львові: університет в Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера, та музей Романа Шухевича на Білогорщі. Цей музей було облаштовано у будинку, де відбувся останній бій головного командира УПА.
27 лютого у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на відновлення музею. Для участі у конкурсі зареєструвалось 13 команд архітекторів. Прийом проєктів триває до 3 червня.
Читайте також: Які експонати музею Шухевича не вдалося врятувати
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook