Археологи відкопали найдавніше в центрі Львова поселення

14:45 15 грудня 2016 р.


Фото: Gazeta.ua

Дослідники натрапили на площі Теодора на ліпнені та кружальні горщики й миски ІІІ-ІV століть.

Ці знахідки належать до черняхівської культури -  історичного утворення першої половини І тисячоліття на південному сході Європи. Люди того часу займалися хліборобством та скотарством.

Керівник розкопок, археолог Микола Шніцар, розповів: «Яма, в якій ми знайшли залишки кераміки має правильну чотирикутну форму. Цілком можливо, що ми знайшли частину помешкання часів черняхівської культури. Це називається напівземлянковим житлом. Хоча залишків вогнища чи пічки ми досі не знайшли, але ми сподіваємось, що знайдемо засіб опалення в іншій частині Предмети черняхівської культури було знайдено на глибині 2,5 метра. Це найдавніше поселення у центрі Львова й одне з найстаріших в місті.

Нові знахідки свідчать про те, що Львів має набагато давнішу історію, ніж вважалось раніше. Матеріали черняхівської культури і раніше знаходили у Львові на початку 1990-х років, під час розкопок на місці нинішнього ринку «Добробут».

А декілька днів тому на площі Теодора розкопали церковний цвинтар 18 століття та залишки посуду княжої доби. Про це повідомили сьогодні, 15 грудня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

До теми

16:59 9 січня 2021 р.

У Львові знищили інформаційну таблицю Степана Федака

Напередодні 160-ліття від дня народження галицького українського громадського діяча, фінансиста, філантропа, адвоката – Степана Федака, яке припадає на 9 січня, вандали знищили інформаційну таблицю, встановлену кілька років тому на будинку визначного галичанина.

Рубрика: Історія

23:19 24 грудня 2020 р.

Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу