Жителі Львівщини заборгували за природний газ більше 190 млн. грн

11:25 17 лютого 2015 р.


Фото: news.if.ua

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ПАТ «Львівгаз», «з початком опалювального сезону заборгованість за спожитий газ серед населення Львівської області зросла в 2,5 рази і станом на 1 лютого 2015 року сягає більше 190 млн. грн».

У прес-службі ПАТ «Львівгаз» повідомили сьогодні, 17 лютого, «Щоденному Львову»: «З початком опалювального сезону заборгованість за спожитий газ серед населення Львівської області зросла в 2,5 рази і станом на 1 лютого 2015 року сягає більше 190 млн. грн». У повідомленні також зазначено:

«Проблеми із оплатою за газ та вчасними розрахунками у споживачів почалися після зростання ціни блакитного палива та зменшення соціальних нормативів на споживання газу для осіб, які мають пільги.  Боротися із боржниками підприємству не просто, адже через прогалини у законодавстві на сьогодні ПАТ «Львівгаз» не має дієвих механізмів впливу на злісних порушників платіжної дисципліни.

Так, в «Правилах надання населенню послуг з газопостачання» передбачено що споживачам, в яких протермінована оплата за газ можна нараховувати пеню. Однак, розмір і порядок нарахування пені на законодавчому рівні не визначені. Тому сьогодні у випадках, коли споживач має велику суму боргу, накопичену протягом довгого періоду, як засіб впливу компанія змушена використовувати відключення від газу.  

Голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко розповів також: «Ми намагаємося апелювати до свідомості споживачів та закликаємо уникати накопичення боргів, адже газ – це передусім товар, за який необхідно вчасно платити. Проте не усі споживачі хочуть це розуміти. Деякі клієнти не поспішають оплачувати за спожите блакитне паливо навіть після відключення. Тому на таких споживачів доводиться подавати до суду і стягувати борг в примусовому порядку».

Подальше зростання вартості блакитного палива та відсутність у газопостачальних компаній дієвих важелів впливу на боржників може стати причиною ще більшого накопичення боргів. А це у свою чергу призведе до проблем із вчасними розрахунками з постачальником газу – НАК «Нафтогаз України» та загального погіршення ситуації у газовій галузі країни. Тому на сьогодні, як один з дієвих механізмів для підвищення платіжної дисципліни – це введення простої та оперативної системи нарахування штрафних санкцій. 

Додамо, що ПАТ «Львівгаз» йде назустріч споживачам та створює усі умови для погашення заборгованостей. Наприклад, якщо споживач не може оплатити борг у повному обсязі то компанія  надає можливість реструктуризації боргу. Також малозабезпечені сім’ї можуть звернутися із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати компенсацію додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема і на газопостачання».

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

13:37 20 вересня 2021 р.

Порошенко та Ахметов, Епіцентр та Приватбанк: кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Онлайн-системі для перевірки контрагентів YouControl у вересні виповнюється 7 років. Вдалося з'ясувати, які підприємства та яких фізичних осіб найчастіше перевіряють користувачі за допомогою відкритих даних.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу