Завтра, 4 серпня, шахтарі планують здійснити ходу до Львівської облдержадміністрації. Сьогодні - протест у Сокалі

13:51 3 серпня 2021 р.

Фото до новини

У Сокалі, що на Львівщині, жінки шахтарів влаштували акцію протесту під стінами ДП "Львіввугілля". Вони вимагають, щоб шахтарям виплатили заборгованість за 4 місяці у повному обсязі.

Про це інформує кореспондент Суспільного з місця події, пише Dailylviv.

Близько 10 ранку жінки шахтарів здійснили ходу від в'їзду до міста Сокаль до будівлі ДП "Львівугілля". Там зібралось близько 100 учасників акції протесту. Серед них матері, жінки шахтарів разом із дітьми та працівники шахти.

До ДП "Львіввугілля" прийшла дружина шахтаря — Тетяна Гнатів.

"Ми прийшли, щоб нашим чоловікам виплатили гроші, які вони заробили. За кожним шахтарем є сім'ї, 3-4 людини, яких треба прогодувати. Я отримую мінімальну зарплату, працюю не на шахті. А є сім'ї, де і чоловік, і жінка там працюють. На що їм жити? Востаннє гроші виплатили в п'ятницю, 30 липня, тим, хто на поверхні працює. Кому перевели 30 гривень, кому 195. Це смішно", — каже Тетяна Гнатів.

Жінки приходили на акцію разом із дітьми

За словами шахтаря Юрія Сторощука, за останні 4 місяці зарплату виплатили лише частково: 60% за квітень і травень, 40% — за червень. За липень шахтарі грошей не отримали зовсім.

"На шахті працюю 5 років. Спочатку платили добре, а потім почали затримувати зарплату. Щодня ризикую життям, а немає за що машину заправити, за що хліба купити. Допомагають тато та мама на пенсії. На всіх шахтах така ситуація: вугілля добувається, продається, а грошей десь нема. Як ми маємо жити?", — каже Юрій Сторощук.

Учасники акції протесту

Завтра, 4 серпня, шахтарі планують здійснити ходу до Львівської облдержадміністрації. Якщо ж посадовці не повідомлять про дати виплати заборгованості, шахтарі обіцяють влаштувати акції в Києві.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини