Заступник Єрмака - Ростислав Шурма - вважає бізнес свого брата на окупованій території законним

12:31 3 вересня 2023 р.

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма підтвердив, що його брат Олег отримував плату від ДП «Гарантований покупець» за електроенергію з сонячних електростанцій, які розташовані на окупованих територіях.

«Я запитував (у брата – ред.). Отримував точно так само, як і отримували всі інші компанії, які розташовані на цій території», – сказав Шурма в інтерв'ю Радіо Свобода, пише Dailylviv.com.

За словами заступника керівника ОП, компанії його брата Олега Шурми «зареєстровані на території України, усі працівники працюють на території України, а те, що залишилася частина площадок в окупації, так таких залишилися тисячі площадок».

При цьому Шурма заявив, що розслідування про СЕС в окупації, які належать його брату, «є дуже маніпулятивним і неправдивим» і що це «певна особиста ціна, яку доводиться платити за повернення державі великих активів».

«Маніпулятивність в тому, що там (у розслідуванні – ред. ) вибрані окремі компанії. Насправді таких є понад 60 юридичних осіб. І є 72 чи 73 площадки – фізичні об’єкти, які знаходяться на цих територіях, які працювали в таких саме регламентах. Що потрібно розуміти? Енергетика – це не історія, де кожен працює, як хоче. Є чіткі процедури і регламент, які встановлюються регулятором, оператором. І всі компанії виконують ці інструкції. Вони не можуть зробити нічого іншого», – заявив Шурма.

Ростислав Шурма також стверджує, що його брат Олег «є успішним підприємцем упродовж вже багатьох років». Заступник керівника ОП каже, що за час його перебування на посаді (від листопада 2021 року), його брат «напевне, не придбав, не отримав жодних додаткових великих активів».

Заступник Андрія Єрмака також заявляє, що, з його точки зору, за розслідуванням Bihus.Info стоїть конкретний олігарх, який, нібито, зводить з ним рахунки. Утім, назвати імені цього олігарха заступник Єрмака відмовився.

За даними журналістів, співвласником деяких компаній, що володіють цими СЕС (ТОВ «КД Енерджі 2» і ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя»), є Олег Шурма – брат заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми. А співвласником ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауер ЛЛС», які також отримували державні гроші з України за роботу на окупованій території, є Руслан Божко – колишній підлеглий Ростислава Шурми, якого вважають близькою до нього людиною. За інформацією Bihus.Info, з липня 2022 року по липень 2023 року ці компанії сукупно отримали від державного підприємства України «Гарантований покупець» понад 320 млн грн.

Неякісні куртки для українських військовиків погано приміряли Єрмак, Резніков, Шарапов, Касай і Ємануїлов

Росія готує дискредитацію Єрмака, Резнікова та інших, - ГУР

У Львові вимагають арештувати Єрмака

DailyLviv.com

Росія атакувала газову інфраструктуру та ТЕЦ Нафтогазу

Попередження про стихійні метеорологічні явища на Львівщині

Знешкоджено 503 повітряні цілі з 559, які запустив на Україну ворог

Штраф від 1020 до 1700 гривень або евакуація автомобіля на штрафмайданчик

Два аеропорти у Польщі призупиняли польоти літаків

Вертепники у Львові пробігли 5 км і зібрали майже 200 тисяч грн для захисників України

Загиблі, десятки постраждалих і масштабні руйнування у Києві й на Київщині

Всі новини на Focus.ua: стрічка, де видно головне за день

Групі нардепів платили за голосування у Верховній Раді

Водій напідпитку в'їхав в огорожу у селі на Львівщині

У Києві більше як 10 пошкоджених житлових будинків у різних районах міста

Андрій Заблоцький, Володимир Головчак, Василь Деяк, Іван Гаврилів, Сергій Баландюх. Прощання у різдвяний час

Триває черговий російський удар по Україні - Зеленський

Аварійні відключення світла у Києві. Графіки погодинних вимкнень не діють

Білий дім назвав дату та місце зустрічі Дональда Трампа та Володимира Зеленського

Від ночі триває масований російський удар по енергосистемі України

Третина Києва без теплопостачання

ДТП на Городоцькій з трьома травмованими

Скасували суботню повітряну тривогу на Львівщині

Пожежі у Києві внаслідок падіння уламків БпЛА

Друга загроза ракетного удару на Львівщині. Ранкова тривога

Закінчена повітряна тривога на Львівщині у ніч проти 27 грудня

У Києві багато вибухів

Зліт літака МіГ-31К ВПС рф

Тривожне Різдво на Львівщині. Ревуть сирени

Російські бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160 піднялися в повітря

Зеленський ще зберігає високий особистий авторитет президента попри втому від його команди

Чотири країни увійдуть у європейську лідерську групу в рамках НАТО

Найкращі люстри для дому: як обрати надійні та сучасні моделі в Україні від Line F

Чому дозволили на АЗС торгувати безрецептурними ліками

Ожеледь, сніг, пориви вітру. У Львові й області прогнозують погану погоду

Оновлене приймальне відділення відкрили у Львівському обласному перинатальному центрі

Як «Гаррі Поттер і філософський камінь» змінив дитячу літературу?

Графіки відключення світла запровадять 27 грудня

Як Львівщина відзначить день народження Степана Бандери

Вперше з асфальтом. На вул. Залізничній стелять нижній шар покриття

Різдво. У Львові - сніжить, працює снігоприбиральна техніка (відео)

Громадянин Румунії пішки йшов з України додому через кордон. Що трапилось

РФ обходить українську ППО завдяки Білорусі — Зеленський

56 000 справ про інвалідність ухвалили на Львівщині