Закриття МАФів на користь супермаркетів у Львові зупинив адмінсуд, але мерія подала апеляцію

18:18 26 березня 2021 р.

У Львові підприємці заявили про те, що рішення у справі МАФів, яке слухатиметься 29 березня у Восьмому апеляційному адміністративному суді, може бути упередженим. Адже суддя і керівники міста – друзі.

Йдеться про скандальну справу із закриттям близько 340 МАФів наприкінці 2019-го року, в роботі яких мерія виявила ті чи інші незначні порушення, а тому – заборонила їхню діяльність, пише Dailylviv. Порушниками тоді дали час на виправлення помилок, і в грудні 2019-го року депутати ЛМР навіть прийняли відповідну постанову: якщо підприємець надає документи, що претензій до нього немає, то може працювати. Більшість власників МАФів ці вимоги виконали, однак дозволу на роботу так і не отримали.

Суперечка між підприємцями і чиновниками мерії триває вже другий рік. Перші від самого початку конфлікту вимагали засідання робочої комісії  з врегулювання діяльності МАФів і конкретних рішень щодо кожного МАФу. Другі зайняли жорстку позицію, мотивуючи відмову тим, що «у Львові забагато будок», потрібно розчищати територію для громадського простору і боротися із продажем алкоголю в малих крамничках. 

Після гарячих дискусій і навіть спроби протестів власники МАФів подали на мерію до суду, оскаржуючи бездіяльність робочої комісії і заявляючи про порушення права людей на працю, 30 листопада 2020 року підприємці отримали судове рішення на свою користь. Причому це вже була друга аналогічна справа в суді, яку виграли підприємці. 

Мерія у відповідь - із запізненням - подала апеляційну заяву, яку Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова розгляне 29 березня. Підприємці побоюються, що це слухання не буде об’єктивним. 

- По-перше, ЛМР подала заяву без судового збору і навіть порушила термін подання. Але апеляцію все ж таки прийняли. По-друге, нам відомо про дружні відносини судді  цього суду з міським головою Львова та іншими людьми, які працюють у міській раді. Ці факти не можуть не насторожувати. Тому ми застерігаємо суддю: не підігруйте ЛМР, не вчиняйте протиправних дій, виносьте рішення згідно із законом, - заявила підприємиця Марія Марущак на пресконференції «Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії» у Львівському пресклубі. 

За словами Марії Марущак, йдеться про свідоме і послідовне знищення малого бізнесу у Львові на догоду великим торговим центрам, супермаркетам і торговельним мережам. При цьому в мерії чудово усвідомлюють, що виганяють на вулицю людей, які вклали чималі гроші у свій бізнес. 

- Якщо людина придбала тимчасову споруду і міська влада змусила переробити її, то підприємець вкладає 20-30 тис. доларів у цю справу. Він отримує договір оренди на 2 роки. Але після двох років чиновники вирішують, що ця тимчасова споруда вже не належить тому підприємцю, бо за ним немає закріпленого місця. І влада каже: «А давайте ми подамо вас знову на конкурс». Тобто, людина має заплатити ще 20-30 тисяч доларів? Це абсурд! Мікропідприємець не може заплатити ще раз такі кошти за МАФ. Він або продасть свій бізнес, або зачиниться. І у Львівській міській раді на це й розраховують, бо буде менша конкуренція для великих гравців. 

Цю думку поділяє підприємець Роман Жук. Він наголосив, що нині є ситуація, коли великі мережі скуповують МАФи, адже рівних умов для торгівлі – немає. 

- Як член робочої групи в ЛМР з питання МАФів я був на всіх засіданнях і бачив, що йде гра «в одні ворота», - заявив Роман Жук. – Влада вдається до різних маніпуляцій, щоб зачинити ті чи інші МАФи, в роботі яких вона не зацікавлена. Скажімо, знаходять порушення у збільшеній площі МАФу, але коли ми робимо повторні заміри, то виявляємо, що насправді порушень немає. А представники від мерії, які проводили вимірювання, просто «помилились» у числах. Або ж ведеться посилена пропаганда через місцеві ЗМІ, що МАФи – це зло, бо вони продають алкоголь неповнолітнім і торгують фальсифікатом. Гаразд, такі порушники повинні бути позбавлені ліцензії на торгівлю, ніхто ж не сперечається. Але чому заборона розповсюджується і на сумлінні МАФи? 

Роман Жук наголосив, що із закриттям «невигідних» тимчасових споруд без роботи залишаться близько 10 тисяч львів’ян. І це при тому, що в часи пандемії і локдауну безробіття у місті набуває катастрофічних масштабів. 

- Куди підуть ці люди і за що житимуть, якщо робочих місць для них не створили? – запитує підприємець. 

Сьогодні ж, після вчорашнього анонсу цієї пресконференції, на офіційному сайті ЛМР та офіційній сторінці заступника міського голови Любомира Зубача у Фейсбуці з’явилися майже ідентичні заяви про те, що малий бізнес у Львові підтримують, натомість з несумлінними  МАФами і надалі боротимуться. 

- Ще на початку карантину у 2020-му у Львові скасували орендну плату для продуктових магазинів і аптек, які користуються комунальними приміщеннями. Тоді ж підприємців було звільнено від сплати туристичного збору, від сплати оренди конструктивних елементів, відтермінували сплату пайової участі, - зазначив Любомир Зубач. 

За його інформацією, 1350 + 20 кіосків мерія залишила на вулицях Львова, а 180 – відправила на демонтаж.

- Мало? Абсолютно ні. А от "шкарадних" павільйонів ми знесли таки мало. Недопрацьовуємо – будемо виправлятися. Роботу комісії вважаю завершеною. Переглядати безупинно список на знесення нема сенсу, - констатував Любомир Зубач. 

Утім, підриємці із такою позицією погодитись не можуть. Насамперед вони не погоджуються із заявою про «шкарадні» МАФи. Під час пресконференції журналістам продемонстрували кілька світлин тих торговельних точок, які влада міста хоче закрити. І ці гарні сучасні павільйони аж ніяк не схожі на ті, що демонструє офіційний сайт міської ради Львова. 

- Ми були на колегії ЛМР і спілкувались з Андрієм Садовим, який давав вказівку Зубачу, щоб запрацювала робоча груп. Але немає результату. Ми не бачили жодного протоколу засідання. Натомість у такій життєво важливій для кожного підприємця справі має бути чітке рішення по кожному випадку, - наголошує Роман Жук.

Підприємець Олег Дутко каже, що послаблення щодо сплати податків оренди на час локдауну від ЛМР стосувались насамперед об’єктів, які не торгували продуктами і не мали права функціонувати, а відтак не отримували жодного прибутку. При цьому нещодавно з’явилась інформація, що від березня 2021-го року податкові нарахування вже йдуть - підприємці якраз перевіряють її. 

- Цих кроків у підтримці малого бізнесу з боку міської влади явно недостаньо, - вважає Олег Дутко. – Найкраща підтримка – це дати змогу працювати - і великим мережам, і власникам МАФів - на рівних умовах. Днями я зареєстрував петицію до Львівської міськради щодо торгівлі алкоголем. Бо причина масового алкоголізму не в тому, де людина купує спиртне, а в культурі споживання напоїв та у вихованні. Можна прикриватись гарними заявами про турботу львів’ян, але все це маніпуляції, якщо йдеться про закриття робочих місць і заборону працювати тим, хто не порушує жодних правил. 

На думку Олега Дутка, заступник міського голови Любомир Зубач використовує подвійні або вибіркові стандарти у ставленні до "сумлінних" і "несумлінних" МАФів.

Яке рішення прийме суд і чим завершиться ця справа – дізнаємось 29 березня. Але підприємці кажуть, що в будь-якому випадку боротимуться за свої права, навіть якщо доведеться виходити на масові протести. 

У Львові півроку не скликають робочу комісію з врегулювання діяльності МАФів, - підприємці (відео)

У Львові більшості МАФів дозволили працювати. Меншість обурилась і хоче палити шини

У Львові демонтують лише одну МАФ, а треба - 300


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:32 27 травня 2022 р.

Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу