За повернення товару в день купівлі підприємця можуть оштрафувати, – експерт

16:48 9 серпня 2017 р.

Якщо підприємець придбав якусь річ, умовно кажучи, за 30 тисяч гривень, і того ж дня вирішив її повернути, а натомість отримати свої кошти, то його за це можуть оштрафувати.

Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що в Україні діє Постанова правління Національного банку України від 6 червня 2013 №210, яка обмежує готівкові розрахунки сумою в 50 тисяч гривень.

- У цій постанові говориться: встановити граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) впродовж одного дня – в розмірі п’ятдесят тисяч гривень, - процитувала Людмила Шахно.

Також, за її словами, про це неодноразово нагадує і Державна фіскальна служба України.

- Приймання впродовж дня від фізичної особи та видача цій же фізичній особі готівки – більше 50 тисяч гривень є порушенням. Крім того, податкова вважає, що ці вимоги стосуються всіх правочинів, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, - пояснює Людмила Шахно.

За її словами, не поширюється обмеження готівкових розрахунків на розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; на добровільні пожертви та благодійну допомогу; використання коштів, виданих на відрядження.

На інших порушників чекає штраф – від 1700 грн до 3400, якщо їх упіймали вперше. І за повторне порушення впродовж року – від 8500 до 17000 грн.

-  Але якщо від дня порушення минуло більше двох місяців, і це порушення є разовим, тобто не щодня ви приймаєте чи видаєте по 50 тисяч гривень готівкою, то штрафувати вас не повинні, - заспокоює партнер компанії «Академія професійного бухгалтера».

А щодо ситуації з поверненням товару того ж самого дня, то, за її словами, ДФС радить звертатися за поясненнями до Нацбанку України. Адже ситуація спірна – можуть оштрафувати, а можуть і не карати.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу