За порушення мінімальних держгарантій можуть оштрафувати на 10 мінімальних зарплат - експерт

16:48 22 березня 2017 р.

Якщо підприємство не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, то його оштрафують на десять мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого скоєно правопорушення.

Таке передбачено статтею 265 Кодексу законів про працю.

Про це сьогодні, 22 березня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Проте не завжди роботодавець, який використовує найману працю, знає, що ж є мінімальними державними гарантіями, а що – ні.
Пояснення можна знайти у листі Держпраці від 26 вересня 2016 року № 9695/1/4.3-ДП-16. Тут написано, що  відповідно до ч. 2, ст. 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР норми та гарантії в оплаті праці, передбачені ч. 1, ст. 12 цього Закону та КЗпП у частині оплати праці, і є мінімальними державними гарантіями.

- Серед них є дотримання норм в оплаті праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника. Адже всі ці години оплачують в іншому порядку, - наголошує директор.
Також до мінімальних державних гарантій зараховують оплату праці за виготовлення продукції, що стала браком не з вини працівника, та оплату щорічних відпусток.

Працівникові повинні нараховувати зарплату на основному місці праці в той час, коли він виконує державні обов’язки,  наприклад, воює в АТО. Коли працівника скеровують на навчання для підвищення кваліфікації, то йому також повинні сплачувати зарплату. Словом, все те, що описано у вищезгаданих нормативних актах, і є державними гарантіями.

- Щодо гарантій виплати компенсацій під час відряджень, то я би хотіла підкреслити, що тут є гарантією відшкодування понесених витрат працівником у відрядженні, виплата добових та збереження за відрядженим працівником посади та заробітку, що не нижчий за середній. Дуже часто саме в цьому і є порушення мінімальної державної гарантії, - попереджає Мар'яна Кавин.

dailylviv.com

До теми

18:31 13 квітня 2021 р.

Бюджет Львівщини кинув кістку трьом зі семи районів: Яворівському, Дрогобицькому і Золочівському

На 119 об'єктів програми капітального будівництва у Львівській області заплановано надати 217 млн 50 тисяч гривень. Пріоритетними для фінансування для Львівської обласної ради стали Львівський, Самбірський, Стрийський і Червоноградський райони.

Рубрика: Економіка

16:25 13 квітня 2021 р.

У Яворові відремонтують трибуни на стадіоні, каналізують Судову Вишню, збудують школу у Братковичах + 13 інших проєктів

Заплановано 16 проєктів на Львівщині у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. У Львівській області їх профінансують на 213 455 273 гривень

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу