За порушення мінімальних держгарантій можуть оштрафувати на 10 мінімальних зарплат - експерт

16:48 22 березня 2017 р.

  • 0

Якщо підприємство не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, то його оштрафують на десять мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого скоєно правопорушення.

Таке передбачено статтею 265 Кодексу законів про працю.

Про це сьогодні, 22 березня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Проте не завжди роботодавець, який використовує найману працю, знає, що ж є мінімальними державними гарантіями, а що – ні.
Пояснення можна знайти у листі Держпраці від 26 вересня 2016 року № 9695/1/4.3-ДП-16. Тут написано, що  відповідно до ч. 2, ст. 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР норми та гарантії в оплаті праці, передбачені ч. 1, ст. 12 цього Закону та КЗпП у частині оплати праці, і є мінімальними державними гарантіями.

- Серед них є дотримання норм в оплаті праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника. Адже всі ці години оплачують в іншому порядку, - наголошує директор.
Також до мінімальних державних гарантій зараховують оплату праці за виготовлення продукції, що стала браком не з вини працівника, та оплату щорічних відпусток.

Працівникові повинні нараховувати зарплату на основному місці праці в той час, коли він виконує державні обов’язки,  наприклад, воює в АТО. Коли працівника скеровують на навчання для підвищення кваліфікації, то йому також повинні сплачувати зарплату. Словом, все те, що описано у вищезгаданих нормативних актах, і є державними гарантіями.

- Щодо гарантій виплати компенсацій під час відряджень, то я би хотіла підкреслити, що тут є гарантією відшкодування понесених витрат працівником у відрядженні, виплата добових та збереження за відрядженим працівником посади та заробітку, що не нижчий за середній. Дуже часто саме в цьому і є порушення мінімальної державної гарантії, - попереджає Мар'яна Кавин.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

10:00 3 квітня 2020 р.

У Львові готують новий тролейбусний маршрут

З понеділка, 6 квітня, смуга вулиці Хуторівка від вул. Стрийської до Сихова буде перекрита до 31 липня цього року, а двосторонній рух буде організовано на смузі руху з Сихова (пр. Червоної Калини) до вул. Стрийської.

Рубрика: Економіка

09:36 2 квітня 2020 р.

НБУ підготує антикризовий план дій, який відчують клієнти банків

Рада Національного банку України (НБУ) порекомендувала правлінню НБУ підготувати план дій на випадок відтоку капіталу, включно з можливістю впровадження обмежень на його рух, зокрема, обов'язкового продажу валютної виручки на міжбанківському валютному ринку і скорочення граничного терміну розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Рубрика: Економіка

16:15 1 квітня 2020 р.

У Львові протестують на COVID-19 працівників ІТ-сфери

У рамках проекту протидії поширення коронавірусу United for health, підприємці Львівського ІТ кластеру закуплять та передадуть місту декілька тисяч експрес-тестів на коронавірус.

Рубрика: Економіка