За підприємців з тимчасово окупованих територій податки платитимуть їхні бізнес-партнери з вільної України

17:46 5 квітня 2017 р.

Така норма закону, а саме - ст. 38.9 Підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу, запрацювала з 1 січня 2017 року. Про це сьогодні, 5 квітня, під час відеопрограми “Бухгалтерська правда”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії “Академія професійного бухгалтера” Мар'яна Кавин.

Якщо підприємець має бізнесові справи з іншим підприємцем, який зареєстрований у населених пунктах, які розташовані в зоні, що тимчасово не контролюється Україною, то, оплачуючи його послуги, перший повинен сплатити замість свого бізнесового партнера податки в бюджет України. 

Нова норма закону, зокрема, ст. 38.9 Підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу, запрацювала з 1 січня 2017 року. Зокрема там зазначено, що під час нарахування (виплати) фізичним особам – підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, незалежно від системи оподаткування, доходу від здійснення ними підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 цього кодексу.

- Цей момент чомусь дуже мало озвучують. Незалежно в рамках чого ви робите виплати цьому підприємцеві, але якщо він зареєстрований на території АТО, ви виступаєте податковим агентом і повинні утримати ПДФО та військовий збір, - каже директор компанії “Академія професійного бухгалтера”  Мар'яна Кавин. 

Щоби знати точно, яка територія вважається тимчасово окупованою чи на лінії зіткнення, можна переглянути розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №1085 «Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» і «Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення». 

- Очевидно, що ті підприємці, які зареєстровані там, не сплачують податків взагалі. Хоча багато хто з них переїхали і в Західну Україну та здійснюють свою діяльність тут, - зауважила Мар’яна Кавин. 

dailylviv.com

До теми

11:21 28 січня 2021 р.

Не менше 100 тисяч абонентів - таку планку для облгазів ставить Нацкомісія

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк закликав ухвалити законопроект щодо укрупнення облгазів.

Рубрика: Економіка

20:24 27 січня 2021 р.

Оборонний завод у Львові: не можуть ані завантажити, ані погасити борги

Сьогодні, 27 січня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулася робоча зустріч з керівництвом ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» та представниками профспілки підприємства. Розглянули ситуацію щодо роботи заводу.

Рубрика: Економіка

19:48 27 січня 2021 р.

Будівництво Північної об’їзної Львова: у Кам’янка-Бузькому районі викупили всі ділянки

Для будівництва Північної об’їзної Львова у власників викупили 16 земельних ділянок на території Жовківського, Кам’янка-Бузького та Яворівського району із 52 запланованих.

Рубрика: Економіка

19:10 27 січня 2021 р.

Трудовим мігрантам обіцяють гроші на власну справу

Сьогодні, 27 січня, на черговому засіданні Уряд схвалив проект закону щодо запровадження системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, спрямованих на підтримку їх підприємницької діяльності.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу