За борги чоловіка-ФОПа заберуть майно в його дружини, – юрист

16:19 9 серпня 2017 р.

Якщо підприємець не сплатив податки у бюджет чи винен іншим підприємцям за товар чи послуги, то навіть після того, як він згорне свій бізнес, боргів йому ніхто не пробачить.

Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

- У нас склалося враження, що підприємець – це початкова форма діяльності. Особливо, коли порівнюють їх з юридичними особами чи з товариствами з обмеженою діяльністю, то до підприємців ставляться як до мікробізнесу, - говорить він.

Хоча, як стверджує лист ДФС від 8 вересня 2015 року № 8523,8,99-99-1702-02-14, за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, фізична особа-підприємець відповідає всім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом, не може бути звернено стягнення (ст.52 ЦКУ).

- Буває таке, що особа собі міркує: я придбав собі майно як підприємець, воно є моєю власністю як особи-підприємця. Тому на нього може не поширюватися стягнення на майно. Але Цивільний Кодекс не визначає окремо такий суб’єкт права власності, як фізична особа-підприємець. Якщо купувати авто чи нерухомість, то в реєстрі, буде вказано, що це купувала фізична особа, а не підприємець, - пояснює адвокат.

Він також зазначив, що якщо підприємець заборгував бюджету чи іншим підприємцям, то у нього вилучать не тільки його особисте майно, але й майно, яке є його часткою у спільному з дружною чи чоловіком майні.

- Наприклад, я – підприємець, а дружина – ні. У неї є автомобіль, земля. І я  чи не заплатив кредит, чи щось винен державі, то кредитори можуть вимагати стягнути частку зі спільного майна подружжя, - застерігає Олексій Яновський.

Він зауважив, що розпочинаючи свою діяльність, більшість людей обирають статус фізичної особи-підприємця, тому що це простіше. Проте не замислюються про ризики, які має така підприємницька діяльність щодо відповідальності за зобов’язаннями.

- Навіть якщо підприємець та його родина не матимуть майна, то виконавчий лист його переслідуватиме все життя. Якщо він влаштується на роботу, то будуть стягувати з зарплати. Коли вийде на пенсію, то й з неї – теж, - адвокат  малює невеселі перспективі підприємцю-банкруту.

Натомість, якщо збанкрутує юридична особа, то з цього підприємства стягнуть те, що зможуть, підприємство ліквідують. Але з власників ніхто нічого стягувати не буде, і вони залишаться зі своїм приватним майном.

dailylviv.com

До теми

16:44 30 жовтня 2020 р.

Міноборони у Львові побудує нове стрільбище за 150 млн грн

Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони України за результатами відкритих торгів уклала два договори на будівництво тиру та реконструкції бліндажів з ТОВ «Вельт Капітал» на загальну суму 148,5 млн грн.

Рубрика: Економіка

16:44 30 жовтня 2020 р.

Квитки у вагонах 1 класу Інтерсіті+ з 1 листопада 2020 року подешевшають на 15%, - Укрзалізниця

Найбільше пасажири поїздів Інтерсіті+ зможуть заощадити на вартості проїзду у вагонах 1 класу, якщо купуватимуть квитки за 30 діб до дати відправлення поїзда.

Рубрика: Економіка

21:23 28 жовтня 2020 р.

Трудові мігранти: виїзд українців до Німеччини за фальшивими документами або польськими робочими візами зріс - ПР

У зв’язку із погіршенням економічної ситуації в Україні, для українських трудових мігрантів пріоритетом є можливість вищих заробітків у Німеччині, Чехії та скандинавських країнах, аніж у Польщі.

Рубрика: Економіка

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу