Як підприємцям-жертвам кібератаки врятуватися від штрафів, – експерт (відео)

14:20 12 липня 2017 р.

Строк реєстрації податкових накладних, яку зупинено через масштабну кібератаку, що відбулася 27 червня і вразила комп’ютерні мережі українських установ та підприємств, – ще не продовжено.

Про це сьогодні, 12 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що всі податкові накладні, виписані з 1 до 15 червня, мали бути зареєстровані в реєстрі до 30 червня. Але через кібератаку підприємці та підприємства не змогли цього зробити. І тепер їм загрожує чималий штраф.

Наразі Кабмін України на засідання 4 липня схвалив проект закону, за яким в разі таких форс-мажорних обставин можна буде продовжити термін внесення податкових накладних. Але цей закон, який пропонує зміни до Податкового кодексу, ще нікуди не внесений. Тому експерти пропонують варіанти порятунку від штрафів.

- Якщо ви стали жертвами кібератаки, то звертайтеся до Торгово-промислової палати, нехай вона дасть документ, що така форс-мажорна ситуація мала місце. Також  треба подати заяву до кіберполції. Ці дві довідки підтвердять, що було таке. А, згідно з Податковим кодексом, податковий борг, який виник внаслідок форс-мажорних обставин, підлягає списанню. Якщо все ж на вас накладуть штраф, то його можна буде списати або оскаржити. Це буде довго, але це можна зробити, - пояснює покроково можливий захист підприємців Людмила Шахно.


dailylviv.com

До теми

22:12 26 листопада 2021 р.

Завершили ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів на ділянці в селі Грабово

Ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів розпочато у 2019 році, найбільш масштабні роботи виконано у 2020-2021 роках, та відремонтовано 19 км цієї дороги.

Рубрика: Економіка

21:29 26 листопада 2021 р.

Понад 80 тис львів'ян подали заяви на отримання пільгового е-квитка

Як поінформував директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, на сьогодні прийнято понад 81 240 пакетів документів на виготовлення пільгових транспортних карток. А, за даними ЛКП «Львівавтодор», у Львівській міській територіальній громаді зареєстровано орієнтовно 250 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

Рубрика: Економіка

14:52 26 листопада 2021 р.

Громадяни України одержали новий шанс на кар’єрне зростання у польських компаніях

Польща заохочуватиме закордонних працівників подавати заяви на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в цій країні, а також обмежує бюрократію, усуває перешкоди для кар’єрного зростання трудових мігрантів.

Рубрика: Економіка

14:37 26 листопада 2021 р.

Польща заохочує українців до роботи і проживання

Сейм Республіки Польща додатково схвалив зміни, що спрощують легалізацію перебування іноземців у країні. Найважливішими змінами є продовження із 6 до 24 місяців терміну, на який може доручатися робота на підставі відповідних заяв, а також скасування 6-місячної перерви між наступними заявами.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу