Як обласна влада забере від Львівської міської громади частину ПДФО для Сколівської, Великолюбінської і Трускавецької громад

14:02 29 березня 2024 р.

Фото до новини

Три обласні медичні заклади, розташовані у Львові, хочуть сплачувати ПДФО громадам області, які готові підтримувати медицину та військових.

Про це повідомила Львівська обласна рада, пише DailyLviv.com.

28 березня під час спільного засідання комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства і з питань комунального майна відбулося обговорення пропозицій трьох комунальних некомерційних підприємств Львівської обласної ради галузі охорони здоров’я щодо зміни місця сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Головна мета – посилення підтримки військових частин та покращення матеріально-технічної бази медзакладів.

Йдеться про сплату ПДФО до бюджету Сколівської громади - від Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до Трускавецької громади - від Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи та до Великолюбінської громади - від Львівської обласної клінічної лікарні.

«За умови сплати цими обласними підприємствами ПДФО до місцевих бюджетів вказаних громад, місцеві ради готові спрямовувати 40% від суми сплаченого ПДФО на розвиток названих підприємств обласної ради, а 20% від суми сплаченого ПДФО скеровувати на програми підтримки Збройних Сил України – військових частин, зареєстрованих на території Львівської області.

Таким чином обласна рада прагне збільшити фінансову підтримку галузі охорони здоров’я та військових формувань за рахунок додаткових надходжень ПДФО в громади», - поінформували в управлінні майном спільної власності Львівської обласної ради.

За інформацією управління майном спільної власності, у 2023 році Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сплатив до бюджету Львівської міської громади ПДФО у сумі 43,8 млн грн, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи – 21,4 млн грн, Львівська обласна клінічна лікарня – 61,8 млн грн.

У результаті обговорення і голосування ініціативу трьох комунальних медичних закладів підтримала комісія з питань охорони здоров’я та материнства. Свою підтримку також висловили представники військових частин, очільники громад і департамент охорони здоров’я Львівської ОВА.

Натомість Львівська міська рада повідомила, що скерує звернення до Львівської обласної ради та відповідних комітетів Верховної Ради щодо неприпустимості перереєстрації медичних закладів з Львівської громади в інші населені пункти. Адже відповідно до чинних законодавчих норм, реєстрація закладу здійснюється за місцем його розташування.

Йдеться про три медичні заклади: Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр та Обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи.

«У нас є розподіл, ПДФО йде і до державного, і до обласного бюджетів. Обов’язок приймати програми підтримки має обласний бюджет. А ми, крім своїх обов’язків, з міського бюджету ще оплачуємо профтехосвіту, підприємства тепло- і водопостачання, додатково оплачуємо освітню субвенцію. 

Тому пропоную скерувати до обласної ради звернення і нагадати, що реєстрація закладу здійснюється за місцем його розташування», - зазначила під час сьогоднішнього сесійного засідання Вікторія Довжик, депутатка, директорка департаменту фінансової політики міста.

Також вона пояснила, що доходи загального фонду бюджету Львівської громади на 2024 затверджені в сумі 13 млрд грн. Частка надходження податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у загальному обсязі доходів становить 54,4%. Відповідно до змін у законі, які внесли наприкінці минулого року, у 2024 році бюджет Львівської МТГ недоотримає ПДФО прогнозовано в розмірі 1,8 млрд грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що ті, хто пишуть такі звернення про перереєстрацію закладів зі Львова в інші громади, свідомо порушують законодавство. Тому потрібно скерувати звернення ще у правоохоронні органи, а також у відповідні комітети Верховної Ради.

«Ми припинили практично усі роботи в громаді, і кошти максимально скеровуємо на підтримку ЗСУ. А тепер ці кошти хочуть забрати. Попри те, що ці люди живуть тут і користуються всіма послугами, які доступні у місті», - наголосив Андрій Садовий.

Довідка

Не зважаючи на обмежений фінансовий ресурс, у бюджеті Львівської МТГ на 2024 році заплановано 1 млрд грн на підтримку ЗСУ та забезпечено видатки на функціонування інфраструктури громади, зокрема підтримку підприємств з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії – 873,8 млн грн, на підтримку підприємств з централізованого водопостачання та водовідведення – 83 млн грн.

Окрім цього, левову частку бюджету Львівської МТГ становлять видатки на соціально-культурну сферу – 6462,1 млн грн, в тому числі передбачено додаткові кошти до освітньої субвенції в сумі 464,4 млн грн, на фінансування закладів професійно-технічної освіти – 533,9 млн грн.Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів