Виконавча служба стягнула з рахунків львівського АТП №1 більше 24 мільйонів гривень

13:05 6 червня 2019 р.


Фото: dyvys.info

Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію щодо примусового стягнення з рахунків ЛК АТП № 1 в сумі більше 24 мільйонів гривень.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив у четвер, 6 червня, на пленарному засіданні сесії ЛМР: «У 2011-2012 році місто отримало нові автобуси від ЛАЗ. Враховуючи походження власників і відсутність коштів, ми за ці автобуси не платили. В той час юристи підприємства вели активну роботу, щоб ці кошти стягнути. Були десятки судів. Працівники ЛМР і АТП робили все, щоб ці кошти з міського бюджету не були плачені. Такого прецеденту не знаю в Україні. Але товар був отриманий, і той, хто його надав, має захист».

Андрій Садовий також зазначив: «Було рішення виконавчої служби примусово списати кошти. У 2018 році на підставі платіжної вимоги з банківського рахунку АТП №1 було списано 24 мільйони гривень. Це була примусово вчинена дія, всупереч волі міської ради. Не списати ці кошти не могли, є дія закону. Мерія отримала ці автобуси, а сім років ми за них не платили, враховуючи багато факторів.

Міський голова також розповів: «Враховуючи резонанс, ми скерували листав в правоохоронні органи, щоб вони пояснили, чи були порушення з боку виконавчої служби щодо списання коштів. З політичної точки зору ці кошти забирати не можна було, з юридичного боку – ці кошти мали б бути сплачені. Було скеровано сотні звернень усім, де чітко вказано, що приватизація заводу була з порушеннями закону. Але жодна державна інституція не стала на захист громади міста Львова».

Андрій Садовий також зазначив: «Цей завод далі грабують. Щоб відновити славу Львова, як міста, яке вміє виробляти транспорт, ми сьогодні маємо всю лінійку на «Електроні», все виробляється у Львові. Можливо, зміниться політична ситуація, і люди, які розграбували завод, понесуть покарання. Поки такої тенденції не було.

Міський голова також розповів: «Зараз завод «Електрон» має замовлення на 50 тролейбусів, які до кінця року перші поступлять. Ми підписали угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією на купівлю ще 100 нових тролейбусів. Вони будуть мати подовжений хід. Підписна угода з Інвестиційним банком, ми маємо закупити додаткові автобуси і трамваї нашого львівського виробництва. Ми будемо повністю забезпечені транспортом, і більшість буде львівського виробника. Ми вимагаємо, щоб порушники були покарані».

Натомість директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич поінформувала: «Ця історія почалася у 2011 році, коли наше АТП №1 придбало автобуси у Львівського автобусного заводу. За ці автобуси не розрахувалися. Тривали довгий час судові засідання і у 2016 році були прийняті остаточні рішення судів, згідно з яких з АТП №1 мала бути стягнута суму заборгованості за поставлені автобуси. Однак Львівський автобусний завод продав цю суму заборгованості факторинговій компанії. Тому відбулася заміна сторони у судовому процесі і, відповідно, АТП №1 стало винне гроші не Львівському автобусному заводу, а факторинговій компанії. Далі виконавча служба виставила платіжну вимогу і ці кошти були стягнуті з рахунків АТП».

Про це повідомляться в четвер, 6 червня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу