Відсьогодні висновок оцінювача є обов’язковою умовою купівлі-продажу нерухомості (відео)

15:30 1 листопада 2013 р.


Фото: rmnt.net

Як і податок із вартості майна, визначеної комп’ютером.

«Україна Молода» відреагувала на чергове нововведення публікацією Наталки Позняк-Хоменко «Чого варта твоя хата? З 1 листопада при купівлі-продажу нерухомості українці сплачуватимуть податок із вартості майна, визначеної комп’ютером»:

«Відтепер українцям для того, щоб купити-продати, подарувати чи успадкувати майно, треба звертатися до спеціального оцінювача. У середу Фонд держмайна затвердив нові правила, згідно з якими з 1 листопада висновок оцінювача є обов’язковою умовою здійснення таких операцій.

Саме з цієї суми, а не з суми оборудки, відтепер і сплачуватимуться обов’язкові податки. Причому відбуватиметься це все в автоматичному режимі, за допомогою комп’ютерної програми.

«Якщо ви хочете продати квартиру, ви обираєте собі оцінювача, надаєте йому дані про квартиру, він вводить її в програму, й автоматично вам виводиться її оцінка, – пояснила «УМ» речник Фонду держмайна Ніна Яворська. – Причому продати квартиру ви потім зможете за будь-яку ціну, якщо знайдете покупця. Але податки сплатите з визначеної суми оцінки. Це робиться для того, щоб була порівняльна база інформації і щоб не було махінацій».

Ці зміни мали набрати чинностi ще з 1 серпня. Але тоді не вистачало сертифікованих фахівців–оцінювачів. За ці три місяці було підготовлено 1758 сертифікованих спеціалістів, повідомив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко.

Правда, Фонд дозволив нотаріусам до 1 лютого 2014 року приймати висновки, складені і «несертифікованими» оцінювачами, якщо вони були оформлені до 31 жовтня включно, а також продовжив роботу курсів із підготовки оцінювачів. Вартість навчання – 3 тисячі гривень, і тисяча – за іспит.

Фахівці з ринку нерухомості неоднозначно ставляться до ідеї таких курсів. «Нині на ринку оцінки в Україні працює більше дев’яти тисяч оцінювачів: від великих фірм до дрібних підприємців. В умовах економічної кризи і відтоку з України інвестиційного капіталу навіть існуючі фахівці не завжди мають вдосталь клієнтів. Тепер же на ринок вийдуть десятки тисяч нових оцінювачів, підготовлених за «експрес-методом». Це спричинить обвал цілого сектору економіки і залишить без роботи тисячі людей», – зауважує у своєму матеріалі для «Економічної правди» провідний акредитований член Американського товариства оцінювачів Людмила Симонова.

Виникають побоювання і щодо того, що запрова¬дження обов’язкового оцінювання за новими правилами може різко підвищити вартість послуг самих оцінювачів, які змушені купувати нове програмне забезпечення у його розробників. У Фонді держмайна розраховують, що такого не станеться.

«Це ж ринок, якщо хтось з оцінювачів вам виставить захмарну ціну, пошукайте іншого. У нас фахівців вистачає, і їх число тільки зростатиме, тому буде конкуренція», – переконує Ніна Яворська. Нині мінімальна планка вартості послуг – 200 грн.

У Фонді держмайна визнають, що в майбутньому можливі будуть якісь зміни та уточнення в нових правилах. А поки що, звикайте до цих, радять вони». 

«Щоденний Львів» уже повідомляв про нові правила на ринку нерухомості – в публікації «З 1 листопада – нові правила продажу житла».


Відео: tsn.ua

dailylviv.com

До теми

22:31 17 вересня 2021 р.

Львівська область потрапила у шістку областей, де споживають найменше риби

У 2020 році рівень споживання риби та рибних продуктів в Україні склав 12,4 кг на одну особу. Загалом протягом минулого року фонд споживання риби та рибних продуктів становив 517,4 тис. тонн.

Рубрика: Економіка

22:30 17 вересня 2021 р.

Львівтеплоенерго втратило двох постачальників-змовників, - АМКУ

ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» і ТОВ «Ірман» діяли узгоджено під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлі, замовником яких було ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Рубрика: Економіка

21:32 17 вересня 2021 р.

На Львівщині нідерландська компаня Koudijs відкрила завод з виробництва мінерально-вітамінних добавок

У селі Хильчиці, що в Золочівському районі, відкрився новий сучасний завод «Коудайс Україна». Він спеціалізуватиметься на виробництві мінерально-вітамінних добавок для сільськогосподарських тварин.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу