Вареники, пельмені, чебуреки, голубці, хінкалі. Айтівець-ветеран відкрив у Львові чотири магазини напівфабрикатів
16:11 11 квітня 2025 р.
Андрій Рибак розробив свою систему управління виробництвом, логістикою і фінансами.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Сьогодні ветеран війни Андрій Рибак відкрив на вулиці Скельній, 1 вже четвертий у Львові магазин домашніх напівфабрикатів. Чоловік скористався програмою підтримки ветеранів/ветеранок «Відвага до бізнесу», яку пропонує місто спільно з донорами. Відтак отримав 300 тисяч гривень, що допомогло йому розвинути і масштабувати свій бізнес.
У мирному житті львів’янин Андрій Рибак був успішним айтівцем та деякий час жив за кордоном. Коли почалась повномасштабна війна - добровільно пішов захищати рідну землю. Був кулеметником, у складі 125 окрема бригада територіальної оборони воював на Лиманському напрямку.
«Коли повернувся з війни, я не міг навіть за комп’ютер сісти. Перших пів року – така собі прогалина в житті, не хотілося нічого робити. Потім, з допомогою дружини зрозумів, що потрібно чимось зайнятися off line, щоб «включитися» в роботу і звикнути до цивільного життя. І так ми почали свій бізнес - вирішили відкрити власне виробництво напівфабрикатів. Чому саме напівфабрикати? Бо їсти хочуть всі. І щоб було смачно, і щоб швидко приготувати. Тому ми створили власну торгову марку, своє упакування і реалізуємо сертифіковану продукцію», - говорить ветеран.
Читайте також: Дружина ветерана отримала від Львівської міськради 300 тисяч грн на салон краси
Торік Андрій отримав грант від міста та міжнародних донорів (грантова підтримка передбачає до 100 тис. грн від Львівської міської ради та до 200 тис. грн від чеської гуманітарної організації «Людина в біді»). Пройшов бізнес-навчання, отримав нові знання, налагодив комунікацію з людьми, які допомагають ветеранам вести свій бізнес.
«Такі програми дуже потрібні хлопцям, які повертаються з війни. Вони допомагають психологічно “перемикнутися” і адаптуватися до цивільного життя і знайти себе в ньому. Мені особисто цей бізнес допоміг повернутися в IT сферу, - зауважує чоловік. - Коли ти запускаєш якесь виробництво чи відкриваєш магазин - часто доводиться використовувати чуже програмне забезпечення, а це додаткові витрати для бізнесу. До прикладу, обслуговування однієї крамниці мені обходиться в 1500 гривень, а в мене їх чотири - то це 6 тисяч гривень. Я розумів, що це поточні витрати, але щоб зекономити на цьому, я сів і напрограмував свою систему управління виробництвом, логістикою і фінансами. Зараз планую займатися продажем програмного забезпечення для управління виробничими потужностями».
Завдяки підтримці міста, ветеран з дружиною створили нові робочі місця і оновили обладнання. Це допомогло їм прискорити та розширити виробництво, а їхня продукція стала ще смачнішою.
“В нас працюють і дружини загиблих військових, і внутрішньо переміщені особи, є один хлопчина з вадами здоров’я. Усі офіційно оформлені, бо ми розуміємо, що в країні війна і потрібно платити податки, щоб допомагати хлопцям на фронті”, - резюмував Андрій Рибак.
Читайте також: Кава на двох. Вдова захисника відкрила у Львові каварню, про яку мріяв чоловік
Однією з перших покупців нової крамниці була Інна Свистун, керівниця департаменту економічного розвитку Львівської міської ради. Вона разом із ветераном та його дружиною урочисто перерізали стрічку з нагоди відкриття магазину на вулиці Скельній, 1.
“Видавати гранти ветеранам ми почали з середини 2023 року. А з минулого року успішно реалізовуємо програму “Відвага до бізнесу” спільно з чеською організацією “Людина в біді” і на цей рік у нас передбачено надання 75 ваучерів для ветеранів\ветеранок або ж членів їх сімей. Окрім самих коштів, дуже важливою є навчальна складова цієї програми. Адже люди отримують знання, налагоджують комунікацію і знайомляться між собою, що в майбутньому їм допомагає співпрацювати в рамках ведення бізнесу”, - пояснює посадовиця.
Так у новому магазині Андрія Рибака на вулиці Скельній,1 реалізовує свою продукцію дружина загиблого захисника Наталія Бервецька, яка також отримала ваучер від міста. Тут представлені її безглютенові напівфабрикати.
Читайте також: Кава Unbroken у Львові. Горнятка допомоги для воїнів (відео)
“У нас є цех з виробництва безглютенових напівфабрикатів у Львові. Це інша лінія заморожених продуктів, ніж в Андрія, бо в нас мова йде про дієтичну їжу, безалергенну. І я тішуся, що нам вдалося налагодити таку співпрацю, - розповідає дружина загиблого героя. - Також я вдячна місту за те, що допомогли мені почати власну справу, бо без цієї підтримки я б не наважилася почати бізнес. А це для мене була втеча від болю”.
Нову локацію “у Ксені” також ознакували спеціальною наліпкою, аби заохотити містян підтримати бізнес ветерана.
Додамо, програма «Відвага до бізнесу: грантова підтримка підприємницької діяльності ветеранів та членів їхніх сімей» реалізовується Департаментом економічного розвитку у партнерстві з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» People in Need Ukraine спільно з Центром підтримки підприємництва та Центром "Жіночі перспективи". Торік в рамках програми надали 33 гранти ветеранам\ветеранкам та членам їх сімей.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook