В Україні запрацювали нові правила маркування продуктів

13:00 6 серпня 2019 р.


Фото: life.pravda.com.ua

6 серпня в Україні вступив у дію закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Про це повідомили у вівторок, 6 серпня, в інтернет-виданні «Українська правда. Життя», де також розповіли:

«Цей батончик зарядить вас на весь день!»? Не зарядить. Солодощі містять прості вуглеводи, які є джерелом «швидкої» енергії. Тепер виробники не зможуть приписувати властивості або наслідки споживання продукту, яких він насправді не має».

«Саме у цій пачці солі є натрій»? Виробники також не зможуть приписувати особливі характеристики продуктам, якщо вони притаманні аналогічним товарам.

Крабові палички тепер без краба. Відомо, що крабові палички насправді не містять м’ясо краба. Це оброблене м’ясо риби. Деякі ж виробники малюють на упаковках продукту крабів, що може вводити в оману людей.

Відтепер це буде заборонено. У законі вказано, що виробники не зожуть вводити оману споживачів «за допомогою зовнішнього вигляду продукту, опису або графічних зображень про наявність у харчовому продукті певного компонента», якщо його там немає.

«Цей чай вилікує вас від безсоння!»? Ні. Виробники тепер не можуть приписувати лікувальні властивості продуктам, крім природних мінеральних вод та харчових продуктів для спеціальних медичних цілей.

Усі ці заборони розповсюджуються як на рекламу, так і на маркування, упакування та зовнішній вигляд продуктів. Інформація про продукт повинна бути всюди – на упаковці харчових продуктів або на прикріплених до них етикетках, або у супровідних документах.

Виробники не можуть приховувати або спотворювати дані про продукт іншою текстовою чи графічною інформацією. Інформація має бути подана так, щоб її можна було прочитати

Висота малих літер в описі продукту повинна дорівнювати або перевищувати 1,2 міліметра. Якщо тара дуже маленька (менша за 80 квадратних сантиметрів) – 0,9 міліметра.

Виробники обов’язково мають надавати інформацію українською мовою. Позначка ГМО є обов'язковою, якщо в будь-якому інгредієнті продукту частка ГМО більше 0,9%.

Виробники мають три роки, щоб перейти на нові стандарти інформування споживачів.

dailylviv.com

До теми

21:39 25 вересня 2020 р.

Метикують на трьох: львівський бізнесмен пояснив справжню «прозорість» тендерів від міської влади

Навіть розвинені міста США і Сингапуру живуть у кредит і нічого поганого у цьому немає. Але якщо у цивілізованих країнах світу кредитні кошти використовують для розвитку промисловості, інфраструктури, бізнес- стартапів в індустрії, освітніх проєктів, то у Львові левову частку позичених грошей банально «проїдають».

Рубрика: Економіка

21:20 25 вересня 2020 р.

Міська влада Львова бере в ЄБРР кредити під завищені відсотки, - депутат облради

Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу