В Україні подорожчав алкоголь

10:00 9 вересня 2017 р.


Фото: unian.ua

Кабмін підвищив мінімальні роздрібні ціни на горілку на 14%.

Відсьогодні, 9 вересня, в Україні набрала чинності постанова Кабінету міністрів про підвищення мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію, внаслідок чого роздрібні ціни на горілку зросли на 14%. Зокрема, згідно з документом, мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 14-19,41%, до 397,76 гривні за літр 100% спирту; на віскі, ром і джин – на 6,5-6,6% - до 799 гривні за літр 100% спирту.

Мінімальна вартість коньяку (бренді) становитиме від 597,3 гривні до 692,6 гривні за літр 100% спирту (залежно від кількості зірок), що на 12,3-29,1% вище за попередній рівень цін. Найдешевша пляшка виноградного сухого вина об'ємом 0,7 літрів тепер коштуватиме 37 гривень, а кріпленого – 45 гривень. Відповідну постанову (№634) уряд прийняв 9 серпня.

Про це повідомили сьогодні, 9 вересня, в інформаційній агенції УНІАН, де також нагадали: «До міністерства економічного розвитку та торгівлі України надійшли численні звернення учасників ринку, які відзначали, що діючі мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. В результаті, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція зі сторони легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників. Це відбувається тому, що такі компанії можуть зменшувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції тощо».

«В Україні мінімальні гуртові та роздрібні ціни на алкоголь були встановлені в 2008 році. Експерти стверджують, що таке цінове регулювання допомагає уникнути поширення неякісної продукції на ринку. За даними Держстату, виробництво горілки з вмістом спирту менше 45,4% в Україні в 2016 році знизилося в порівнянні з 2015 роком на 10,9% – до 16,6 млн. дал, коньяку та бренді – на 6,2%, до 2,8 млн. дал. Теги: ціни на алкоголь, горілка подорожчання», – поінформували також в УНІАН.

dailylviv.com

До теми

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу