В Україні побудують 10 прикордонних інспекційних постів для контролю за харчовими продуктами

23:36 21 квітня 2021 р.

Фото до новини

Тепер контроль безпечності харчових продуктів здійснюється у митницях призначення всередині країни.

У рамках проекту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», що реалізується спільно зі Світовим банком, проводиться підготовча робота щодо будівництва прикордонних інспекційних постів (ПІП). Програмою передбачено будівництво десяти таких постів до кінця 2023 року.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv

Прикордонні інспекційні пости контролюватимуть безпечність харчових продуктів, основуючись на вимогах та найкращих практиках ЄС, та відслідковуватимуть відповідність продукції санітарним та фітосанітарним заходам. На даний час призначені прикордонні інспекційні пости відсутні на території України, а контроль здійснюється у митницях призначення всередині країни.

У рамках проекту здійснюється спільна робота з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством фінансів, Державною митною служби та Державною прикордонною службою.

Наразі триває підготовча робота: вирішуються питання передачі у користування Держпродспоживслужби земельних ділянок, на яких будуть розташовані прикордонні інспекційні пости та узгоджуються містобудівні умови. Ці та інші питання були обговорені 20 квітня під час наради з представниками Світового банку.

«Прикордонні інспекційні пости дозволять підвищити рівень контролю безпечності харчових продуктів та здоров'я тварин, - розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. - Крім того, це допоможе більш ефективно працювати в напрямі запобігання поширенню на території країни небезпечних інфекційних хвороб від тварин, які імпортуються в Україну».

Довідково 

Будівництво прикордонних інспекційних постів відбуватиметься відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» № 2042 від 18.05.2017 та Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27.08.2019.

Галицька митниця перевірить роботу магазинів Duty Freе

Замість газу Україна транспортуватиме в Європу водень

56% українських заробітчан налаштовані купити житло в Польщі: у яких містах

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів