В Україні готують закон, який ощасливить курей і свиней

10:49 26 квітня 2017 р.

Щаслива курка несе смачні яйця, щаслива корова дає смачне молоко, м'ясо свиней, які жили щасливо, набагато смачніше.

Так вважає експерт з питань добробуту тварин Compasion in World Farming, консультант в Україні Олександр Богачик. І він прагне переконати в цьому фермерів, які відвідають міжнародний науково-практичний семінар «Екологічна безпека та стале сільське господарство», що відбудеться 27 квітня в рамках міжнародних агропромислової виставки і форуму «Агропорт-захід-Львів-2017». 

За словами Олександра Богачика, від щастя свійської тварини залежить здоров’я людини-м’ясоїда.

- У тварин так само є природні потреби, як і в людей. Я зараз не говорю про їжу та воду. Візьмемо, до прикладу, курку. Їй для щастя потрібно нестися в гніздо, купатися в поросі, сидіти, гребтися та багато іншого. Якщо в неї забрати можливості їх задовольнити, то курка буде перебувати в стані стресу. І всі ці яйця, які кури несуть у клітках на птахофабриках я називаю «стрес-яйцем». Тому що кури не мають можливості нестися в гніздо. Так само вони не мають змоги купатися в поросі, сидіти на сідалі, - пояснює спеціаліст природні потреби звичайної сільської курки.

На його переконання, людина в гонитві за прибутком починає ставитися до свійських тварин, як до машин, забуваючи, що й вони – живі істоти, які страждають.

- Тому кури на птахофабриці отримують антибіотики, бо вони інакше не виживуть через постійний стрес та нульовий імунітет. А все це впливає на той продукт, який споживає людина. А далі ланцюгова реакція: коли хворіє людина, то на неї не діють антибіотики, бо вона вже їх спожила з продуктами. І все через те, що ми не дали курам можливості зробити гніздо, знести туди яйце - розповідає Олександр Богачик.

Що стосується бройлерів, то науковець переконаний, що над ними людина познущалася.

- Ці кури ростуть буквально за 45 днів. Їхня м’язова маса настільки велика, що вони не можуть стояти на ногах, кістки ламаються. Без антибіотиків вони просто гинуть, - каже експерт з питань добробуту тварин Compasion in World Farming.

За його словами, в Європі це давно вже зрозуміли. І створюють для свійських тварин усі умови для щастя. В Україні ж 80 відсотків ринку зайнято великими агрохолдингами, які мають величезні птахофабрики чи свинокомплекси.

- На Заході виробники вже відмовляються від технологій, які популярні в Україні. Покупці їх змусили. Там покупці цікавляться, звідки цей продукт, в яких умовах утримували тварин, чи вони страждали, як їх убили. У нас, на жаль, ще не цікавляться цим. Наші виробники створили концтабори для тварин і дивляться, щоби зробити їх товстішими чи щоби більше молока отримати, - говорить експерт.

Він стверджує, що на Заході зараз дуже модний тренд – «органічні продукти».

- На практиці це – так. Якщо це – свині, то вони живуть гуртом на великій території, бігають собі вільно, мають спеціальні укриття з соломою, де вони відпочивають, де свиноматка робить собі гніздо. Їх годують кормами, які вирощені на цій же фермі. Причому в грунт не вносяться ані пестициди, ані інші хімічні домішки кілька років, - Олександр Богачик вважає, що такий підхід і є захистом тварин.

Він погоджується, що м'ясо з такої свині буде дорожчим відсотків на 30. Але це вже право покупця: обирати собі те, що споживати. В Україні, на жаль, споживач не має вибору і купує те, що є. А є м'ясо від нещасних тварин.

- Я пропагую серед наших фермерів систему вільного вигулювання тварин. Нас цікавить, щоби кури, свині чи корови мали можливість задовольнити свої природні психологічні потреби. Ці системи називаються «системи з поліпшеним добробутом». У такого фермера ви не побачите, що свині сидять у вузеньких верстатах і гризуть перекладину. Ви побачите свинок, які бігають у загоні, гарно ніжаться в болоті та на соломі, - оповідає спеціаліст, як має жити щаслива свиня.

За його словами, на Заході фермерські господарства, які забезпечують такі умови для тварин, отримують сертифікати. Ці сертифікати є престижними.

- Цей продукт не є органічним, але відрізняється і від звичайного. Він може бути дорожчим на 20 відсотків від звичайного, але на 10 - дешевшим, ніж органіка. Такі фермери укладають з багатьма ресторанами прямі договори. І саме ресторани, які дбають про свій імідж, купують продукцію у цих фермерів, - каже Олександр Богачик.

Експерт стверджує, що невдовзі й українські фермери визнають, що свійські тварини мають свої потреби. Якщо не добровільно, то їх до цього підштовхнуть.

- У нас підписана асоціація з Євросоюзом. І в умовах асоціації є окремі розділи, які стосуються добробуту сільськогосподарських тварин. Ми повинні адаптувати своє законодавство до європейського з добробуту, - за словами спеціаліста, при Міністерстві аграрної політики створено робочу групу, яка займається адаптацією законодавства.

Він стверджує, що коли це законодавство буде прийнято, то всім фермерам доведеться його дотримувати. І підприємець змушений буде зробити велику клітку для курки, щоби вона могла й крила розправити, й гніздо звити.

Довідка

Організаторами семінару «Екологічна безпека та стале сільське господарство» є коаліція «Чиста Балтика» (ССВ, Швеція), західний центр українського відділення Всесвітньої лабораторії (ЗЦ УВВЛ, Україна), Львівська міська громадська організація «Екотерра».

Нагадуємо, що семінар відбудеться 27 квітня о 12.30 у міжнародному аеропорті «Львів» ім. Д.Галицького (пасажирський термінал «А», конференц-зал № 3, вул. Любінська, 168).

До теми

21:45 22 січня 2021 р.

Нафтогаз України восени спаплюжив репутацію ТОВ Регіональна газова компанія

Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україниˮ за рішенням суду спростувало недостовірну інформацію про Товариства з обмеженою відповідальністю “Регіональна газова компаніяˮ, що була поширена у вересні 2020 року.

Рубрика: Економіка

21:36 22 січня 2021 р.

Потяг з найдовшим маршрутом Ужгород – Лисичанськ зупиняється на понад 40 станціях

У 2020 році поїздом № 45/46 Ужгород – Лисичанськ подорожували 461,5 тис. пасажирів. Цей поїзд не лише входить до п’ятірки найпопулярніших поїздів Укрзалізниці та єднає схід і захід України, а й є беззаперечним лідером за протяжністю свого маршруту.

Рубрика: Економіка

21:16 22 січня 2021 р.

На газі збагачується Нафтогаз: собівартість українського газу становить $50 за тисячу кубів – експерт

Собівартість газу українського видобутку, з урахуванням інвестиційної складової становить 50 доларів. Якби в Україні був ринок, про який заявив Нафтогаз, то Укргазввидобування мало би цей газ продати на біржі, а будь-яка комерційна структура його би купувала.

Рубрика: Економіка

19:24 22 січня 2021 р.

15 тисяч скарг на приведення газу до “еталону”. Нацкомісія перевірить облгази (відео)

За минулий рік Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), отримала 15 тисяч скарг на застосування облгазами коефіцієнту приведення газу до стандартних умов. Тут є найбільша кількість зловживань.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу