Уряд заборонив суцільні санітарні рубки в лісах Карпат

18:32 9 грудня 2020 р.

Фото до новини

Кабмін ухвалив постанову, яка вносить зміни у низку нормативних актів, що регулюють проведення рубок в українських лісах. Ці зміни дозволять зберегти ліси Карпат, ліси природно-заповідного фонду, зупинити надмірні санітарні рубки і в цілому покращити практики ведення лісового господарства.

Про це повідомив Урядовий портал, пише DailyLviv.

«Рішення Уряду радикально обмежує суцільні рубки лісів Карпат, в окремих категоріях лісів їх тепер можна буде проводити лише у лісах штучного походження. До того ж, вводяться сучасні європейські підходи до збереження біорізноманіття. Це дозволить зберігати важливі для флори та фауни дерева, навіть якщо вони підпадають під критерії санітарної рубки. Наразі чинний підхід до управління лісами призводить до того, що вони втрачають біорізноманіття та унікальний скарб – мертву деревину, яка є свідченням здорового лісу», - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Зміни передбачають:

- заборону суцільних санітарних рубок у високогірних, берегозахисних, протиерозійних лісах Карпат природного походження;

- повну заборону лісовідновних рубок в гірських лісах Карпат;

- встановлення нових обмежень на проведення рубок у природно-заповідному фонді;

- введення сучасних європейських підходів до збереження тих дерев, які грають важливу біоценотичну функцію тощо.

За словами Романа Абрамовського, це лише перший крок до кардинальних реформ у лісовому господарстві, впровадження нових правил заготівлі деревини та відтворення лісів. Саме з цією метою Міністерством розроблена Державна стратегія управління лісами України до 2035 року та триває робота над розробкою єдиного комплексного документа, який запровадить кращі сучасні практики у сфері проведення рубок в України.

Парк на смітті: до кінця 2025 року на Грибовицкому полігоні пообіцяли висадити дерева

У Карпатах браконьєри вирубують державний ліс

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини