Парк на смітті: до кінця 2025 року на Грибовицькому полігоні пообіцяли висадити дерева

20:08 8 грудня 2020 р.

Другий місяць поспіль активно триває рекультивація Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Роботи проводять у кілька етапів. Перший – технічна рекультивація, опісля - біологічна.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

“Для технічної рекультивації Європейський банк реконструкції та розвитку передбачив кошти у сумі понад 17 мільйонів євро. Вона передбачає перепрофілювання всього тіла полігону. На сьогодні тут облаштовують бічні укоси мас відходів, щоб забезпечити стабільний кут нахилу, який підходить для установки технічного та остаточного шару покриття. Проектом передбачено зробити остаточний купол із відпрацьованої маси відходів, щоб гарантувати відсутність ставків і фільтрації дощової води. Опісля підрядник встановить кінцевий шар покриття на виположених схилах, щоб зменшити проникнення дощової води в масу відходів", - розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Паралельно із технічною рекультивацією  у квітні 2021 року планують розпочати дегазацію полігону -  у тілі сміттєзвалища пробурять триста свердловин для видобутку біогазу та встановлять генераційну установку.

“У тілі полігону в результаті хімічних процесів утворюється газ – метан, який близько в двадцять разів згубніше впливає на атмосферу ніж вуглекислий.  Внаслідок дегазації він спалюватиметься та вироблятиме електроенергію за визначеними тарифами на зелений ринок”, - додав Святослав Євтушенко.

Роботи із технічної рекультивації виконує турецька компанія «JV Goksin Insaat – Hayat Group». Упродовж двох років її мають завершити. Опісля приступлять до біологічної. Простелять дренажні шари, завезуть родючий грунт і висадять дерева. Проект передбачає, що тут створять парк із зеленими насадженнями.

У межах рекультивації, на Грибовицькому полігоні встановили станцію очистки фільтрату за технологією зворотнього осмосу. Обладнання для очистки фільтрату розміщене в двох контейнерах. Згідно з проектом, кожен із них очищує 150 м3 фільтрату за добу.

Роботу станції та загалом хід проведення рекультивації проінспектував заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

“Завдяки цим установкам відбувається очистка вод інфільтратних водойм, розташованих на території полігону.  Суть очистки у тому, що під великим тиском подається фільтрат в контейнери, де очищується і  далі  потрапляє в очисні споруди. Грибовицький  полігон твердих побутових відходів – один з найбільших за площею в Європі. Результати перевірки Державної екологічної інспекції показали серйозне забруднення як водоносних горизонтів, так і навколишніх грунтів.  Після трагедії у 2016 році Львівська обласна державна адміністрація рішеннями ТЕБ І НС стимулювала міську владу до дій, зокрема проведення рекультивації, бо від цього залежить як безпека людей, так і навколишнього середовища”,- наголосив Юрій Бучко.

Зазначимо, завершити усі роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища планують до кінця 2025 року.

dailylviv.com

До теми

20:19 28 лютого 2021 р.

Діти гулятимуть на терасі даху? Мешканці мікрорайону Липової Алеї просять Садового зупинити проєкт депутата Різника

Мешканці мікрорайону Липової Алеї-стадіону "Україна" просять міського голову Андрія Садового накласти вето на ухвалу сесії від 25 лютого 2021 року з питання затвердження детального плану території у районі вулиці Липова Алея, провести громадські слухання щодо зміненого ДПТ і скликати погоджувальну комісію, яка би складалась не менше, як на 50% з мешканців мікрорайону.

Рубрика: Економіка

13:55 28 лютого 2021 р.

86-річна Ярослава Гроцька зі Львівщини напише німецькою листа у Відень мільярдеру Фірташу про газоцид

З надією, що власник групи "Регіональна газова компанія", до якої належать АТ "Львівгаз" і ТОВ "Львівгаз збут", вплине на своїх підлеглих швидше, ніж Національна комісія з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг.

Рубрика: Економіка

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу