Умєров пообіцяв новини про ліквідацію корупційних схем в Міноборони

01:24 9 січня 2024 р.

Фото до новини

Новини про затримання та кримінальні справи останнім часом — це зміни.

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров, пише DailyLviv.com.

За словами міністра, один з пріоритетів команди Міністерства оборони — вичищення системи від недоброчесних учасників — всередині установи і зовні.

"Активно працюємо над цим —  в тісній співпраці з правоохоронними органами викорінюємо прояви корупції. Система чинить опір, однак ми його здолаємо. 

Наповну зміг запрацювати внутрішній аудит Міноборони та оновлена Генеральна інспекція Міністерства оборони. Вони вже виявили багато порушень — за останні 4 місяці на понад 10 мільярдів порушень, які були вчинені раніше. Жорстко реагуємо на всі випадки. 

Тісно співпрацюємо з правоохоронцями та спеціальними службами",- наголосив міністр.

Умєров, навів приклад, як у грудні СБУ у взаємодії з Міноборони ліквідувала корупційну схему на придбанні боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн і пообіцяв ще новини попереду.

"Водночас працюємо над тим, щоб розв'язувати проблему системно: впроваджуємо нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО. 

Перебудовуємо закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ. Відтепер Міноборони — встановлює правила гри, формує політику, контролює торги. Закупівлі здійснюють дві спеціальні агенції.

Нещодавно презентували роботу першої - «‎Державного оператора тилу», який буде закуповувати тилове майно, зокрема їжу, одяг, пальне. 

Кадрово перезавантажуємо «‎Агенцію оборонних закупівель», яка спеціалізується на закупівлі зброї.

Вже є конкретні результати. За чотири місяці вдалося зекономити за всіма тиловими закупівлями приблизно 3,5 млрд грн. Це орієнтовно 20% від запланованої суми на закупівлі. 

Крім цього, вперше Міноборони придбало 50 тис. комплектів жіночої форми, 100 тис. електричних грілок, 15 тис. активних навушників. З постачальником навушників провели переговори щодо зниження ціни – додаткова економія державних коштів 11,7 млн грн", - відзвітував міністр.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів