Українців з квітня чекає фантастичний тариф за електроенергію - 3.30 грн/кВтгод

20:51 28 грудня 2020 р.

Фото до новини

Єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год - збережено лише до 31 березня 2021 року.

Сьогодні на засіданні Уряду ліквідовано пільгову ціну за перші 100 кВт год щомісяця. Зате Уряд подовжив строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).

Про це повідомляє Урядовий портал, пише DailyLviv.

Це зроблено з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. Так, термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021 і у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВтгод).

Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс).

Водночас  збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою.

Зміни в ПСО також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії впродовж січня – березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»).

Поряд з тим Міненерго спільно з НКРЕКП та іншими учасниками ринку електричної енергії протягом наступного місяця планує напрацювати удосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році, на підставі якого Уряду буде запропонована оновлена редакція ПСО.

"Нафтогаз" збільшив новорічну ціну газу для побутових споживачів. Удруге за два місяці

Львітеплоенерего промовачав про збільшення тарифів у 2021 році

Перевізники на 20% підняли тарифи на приміських маршрутах Львівщини: списують на карантин

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів