Україна фактично на порозі фінансово-економічної кризи, – Прем’єр

17:45 11 березня 2020 р.

  • 1


Фото: ukrinform.ua

Президент Володимир Зеленський провів Раду фінансової стабільності щодо готовності України протистояти можливим викликам економічної кризи.

Про це, як повідомили в середу, 11 березня, в агенції новин «Укрінформ», розповів на брифінгу Прем’єр Денис Шмигаль, котрий зазначив: «На засіданні ради мова йшла про виклики в економіці, які зумовлені у тому числі й коронавірусом у світі.  Фактично, ми стоїмо на порозі, а в деяких країнах це вже початок такої фінансово-економічної кризи. Україна зараз у цю кризу світову входить набагато міцнішою, ніж це було, наприклад, у 2008 році».

Денис Шмигаль також запевнив: «У нас, як ніколи, велика ліквідність у банках, у нас високі золотовалютні запаси, у нас є запас по бюджетному курсу, який запланований, у нас доволі позитивний діалог з МВФю У вівторок відбувся конференц-зв'язок з керівництвом МВФ, під час якого було домовлено про «системне продовження співпраці без зміни будь-яких умов курсу, ми просто рухаємося в тому контексті, у якому рухалися».

Прем’єр додав, що з восьми параметрів, які МВФ просило виконати, домашнім завданням для України лишається два, і висловив сподівання, що все вдасться виконати протягом двох-трьох тижнів. Разом з тим, Прем’єр-міністр переконаний, що криза може, серед іншого, і відкрити нові можливості для експортерів, для внутрішнього ринку.

Денис Шмигаль зазначив: «Поки що я не буду тішити і казати, що від кризи ми виграємо, але з точки зору тих інструментів, які сьогодні є в розпорядженні Міністерства фінансів, Міністерства економіки, НБУ, ми зустрічати фінансову кризу готові так само, як готові зустрічати кризу, пов’язану з коронавірусом».

Як інформував «Щоденний Львів», Національний банк України послабив офіційний курс гривні на 39 копійок.

dailylviv.com

Коментарі(1)

Тінь

04:37 12 березня 2020 р.

Відповісти

... Завдяки власним ресурсам Україна здатна відносно спокійно і не обтяжливо пережити будь-яку кризу окрім ядерної зими хіба що. Для проходження кризи спричиненої коронавірусом буде корисним застосувати наступні ТИМЧАСОВІ заходи. ... Оголосити в Україні Надзвичайний Санітарний Стан з метою забезпечення спокою в країні та нерозповсюдження хвороби і локалізації зарази якщо таке трапиться. Вже оголошений Карантин таким не є і не буде ефективним як попередження. Будь-яка криза потребує ресурсів та товарів в натурі - а не грошей у вигляді папірців або чисел на рахунках ... Тому необхідно буде збалансувати запаси і ввести державне регулювання помірних цін та кількості продажу на персону - на продукти та на товари найпершої необхідності, а також на деякі ліки тощо. Ввести жорсткий контроль на кордоні та за пересуванням осіб по країні. Краще від початку заборонити масові заходи - ніж потім усувати наслідки необережності громадян. Налагодити надшвидкісну службу реагування на усі події та повідомлення - від підозри на хворобу до злочинів. Забезпечити роботу доступних різних каналів телебачення та інтернету. Звісно ж - такі обмеження та самоізоляція є малоприємними але це допоможе мінімізувати вплив на Україну пандемії коронавірусу та світової кризи. Такі дії потребують короткострокового й середньострокового планування споживання населення та необхідних ресурсів в межах регіонів та в цілому по країні. До речі - це може бути й певною перевіркою регіонів на спроможність до самостійної відповідальної роботи та їх підготовленості до подальшої децентралізації. Можливо доцільно буде на деякий час припинити роботу деяких виробництв та підприємств тощо ... Вакцину обіцяють приблизно через рік - отже це проблема не на пару місяців і вона потребує негайного відповідного реагування ... ... ... ... ... На превеликий жаль - Україна навряд чи впорається самотужки з такими проблемами як значна кількість хворих чи велика нестача ліків ... Але найбільшою проблемою вбачаються можливі тривожність і заворушення серед громадян України внаслідок провокацій з боку росіян. Вочевидь - українська ЗЕ!команда не готова протидіяти "гібридним російським антиукраїнським провокаціям" і жорстко припиняти їх на початку для збереження спокою в Україні ... Більше того - плекаючи абсолютно безпідставні надії щодо майбутніх домовленостей відносно ОРДЛО на квітневій зустрічі "Норманді" - українська ЗЕ!команда сама вже провокує протести українських громадян власними необережними натяками на ймовірні "розмови Києва з сепаратистами Донецька і Луганська" чи "подачу води з Дніпра до окупованого росіянами Криму" ...

До теми

16:12 28 березня 2020 р.

Сьогодні поклали асфальт на дорозі Рава-Руська-Судова Вишня

Сьогодні завершено влаштування асфальтобетонного покриття на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С142003 Яворів – (Рава-Руська – Судова Вишня), що в Яворівському районі.

Рубрика: Економіка