У Стрийському районі за 44 млн грн реконструюють каналізаційну систему

16:27 18 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Основна ідея проєкту полягає в тому, щоб забезпечити якість та надійність роботи системи водовідведення, не допустити забруднення неочищеними стічними водами довкілля.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Виконання робіт дозволить забезпечити якісною системою водовідведення 63 тис. населення міста Стрий та 2 тис. населення с. Добряни.

Тривають роботи з реалізації проєкту «Реконструкція головної каналізаційної помпової станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області».

Головна каналізаційна помпова станція в с. Добряни, введена в експлуатацію ще в 1977 році, за цей час вона вийшла з ладу. На трубопроводах часто утворюються витоки, технологічне обладнання потребує заміни.

Основна ідея проєкту полягає в тому, щоб забезпечити якість та надійність роботи системи водовідведення, не допустити забруднення неочищеними стічними водами довкілля. В результаті впровадження проєкту буде проведено заміну помпового обладнання на сучасне енергоефективне, що дасть змогу надійно перекривати надходження стоків і не допустити затоплення при аварійних ситуаціях. Також замінять напірні трубопроводи протяжністю 2,44 км.

Виконання робіт дозволить забезпечити якісною системою водовідведення 20 промислових підприємств, 6 медичних та 33 освітні заклади, інші установи та організації міста, а також 63 тис. населення міста Стрий та 2 тис. населення с. Добряни.

Загальна кошторисна вартість будівельних робіт становить 43,4 млн гривень. У цьому році роботи виконують коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища  - 10 млн гривень та інших джерел – 4,28 млн гривень. Станом на сьогодні виконано земляні роботи, придбано матеріали та прокладено понад 800 метрів трубопроводів. Загалом проєкт заплановано завершити у 2024 році.

«Реалізація цього проєкту є важливою для стабілізації екологічної ситуації в регіоні.  Нове сучасне обладнання гарантуватиме якісне транспортування стоків, буде унеможливлено потрапляння нечищених стоків в ґрунт, припинено затоплення прилеглої до каналізаційних очисних споруд території надлишковим намулом і його скид у ріку Стрий, що призведе до зменшення негативного впливу неочищених зворотних вод на якість води річок Стрий і Дністер», - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів