У Польщі стрімко росте ціна на хліб

10:14 19 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Висока інфляція негативно впливає не лише на економіку в цілому, але й на життя кожної людини. Особливе занепокоєння викликає значне зростання цін на основні продукти харчування.

Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com.

При цьому ціни на хліб особливо стрімко зростають в останні кілька місяців. Звичайно, ціна на хліб варіюється. Все залежить від ваги хліба, націнки виробника, використаних інгредієнтів та націнки магазину. На полицях магазинів можна знайти хліб вартістю кілька злотих, а також хліб, ціна якого перевищує 10 злотих.

Середня ціна за кілограм хліба у вересні 2023 року перевищила 7 злотих. Двома роками раніше вона становила трохи більш як 4 злотих. З іншого боку, максимальні ціни за кілограм хліба в популярних магазинах зараз перевищують 10 злотих. Два роки тому вона перевищувала 6 злотих.

Тим часом, дані Євростату свідчать про те, що в Європейському Союзі рівень зростання цін на хліб перевищує загальну інфляцію. Згідно з аналізом Європейського статистичного бюро, ціни на хліб зростають особливо швидко в таких країнах, як Угорщина, Чехія та Польща.

Важливо також знати, що нульовий ПДВ на продукти харчування діятиме до кінця 2023 року. Якщо наступного року ПДВ знову запровадять, ціна на хліб зросте ще більше.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів