У подорожчанні цукру в Україні запідозрили ТОВ "Радехівський цукор" і його партнера, - АМКУ

14:55 6 квітня 2021 р.

Фото до новини

Антимонопольний комітет України розпочав розслідування імовірної змови на ринку цукру.

5 квітня Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Про це повідомив Антимонопольний комітет України, пише Dailylviv.

Протягом останніх місяців Комітетом досліджувалася ситуація, пов’язана з підвищенням цін на цукор.

Встановлено, що з вересня 2020-го згадані вище суб’єкти схоже підвищували гуртово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020-го – в середньому на 48%.

У Комітеті не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки.

Цукристість буряків торік у цілому по Україні знизилась на 1,7%, врожайність – на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. 

Обсяги виробництва цукру у 2020-му скоротилися на 22,3 %, порівняно із попереднім періодом. Водночас дефіциту в Україні не спостерігалося з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту і суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання.

За даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

АМКУ вбачає, що група «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» є у різних умовах господарської діяльності, однак подібними діями обмежили конкуренцію на ринку та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень.

«У рамках розслідування, окрім «Астарти» і «Радехівського цукру», Комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку. Наголошую, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Ближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, що подорожчали останнім часом», - повідомила голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Довідково:

Сукупна частка Групи «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» на загальнодержавному ринку є значимою для впливу на ринок і становить близько 40%.

Мала сотня підприємців ринків у Львові протестує проти карантину (відео)

Садовий повідомив, скільки коштуватиме проїзд у громадському транспорті Львова (відео)

У Львові збудують індустріальний парк Рясне-2, за який судили міського голову Садового

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів