У найбіднішій Україні ціна електроенергії вдвічі вища, ніж у Франції чи Німеччині

14:54 30 листопада 2020 р.

Фото до новини

І у 4-9 разів більша, ніж у Норвегії чи Щвеції.

В Україні в другому кварталі 2020 року середня ціна на електроенергію на Ринку на добу вперед (РДВ) була вищою, ніж в країнах Євросоюзу. Про це йдеться в звіті Європейської комісії про ситуацію на європейських енергоринках, пише DailyLviv.

З документа випливає, що в другому кварталі 2020-го найвищі ціни на електроенергію в Європі спостерігалися в торговельній зоні Бурштинський енергоострів (БуОС, 50,4 євро/МВт-год), у польській енергетичній системі (40,1 євро/МВт-год ) і в Об'єднаній енергетичній системі України (ОЕС, 40 євро/МВт-год).

Найнижчі ціни на електроенергію зафіксували в Норвегії і Швеції, де через карантинні обмеження і велику генерацію на гідроелектростанціях один МВт-год коштував від 4,8 до 12,3 євро.

За ними йдуть Франція (18 євро/МВт-год), Бельгія (18,6 євро), Швейцарія (19,9 євро), Данія (20,3 євро) і Німеччина (20,3 євро).

У другому кварталі 2020 року середня вартість електроенергії в ЄС становила 24 євро/МВт-год. Це на 29% менше порівняно з першим кварталом поточного року і на 44% нижче, ніж за квітень-червень 2019-го.

Нагадаємо, за рівнем доходів (зарплат, пенсій, стипендій, соціальних виплат) Україна - найбідніша країна в Європі. 

Понад 2 тисячі підприємців малого бізнесу Львівщини підуть на Київ за свої права

У Раді для ФОПів розглянуть компромісний законопроєкт Президента

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів