У Львівській міськраді відбулося громадське слухання щодо ціни на проїзд

17:05 27 листопада 2018 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

26 листопада у Львівській міській раді відбулося з ініціативи депутата ЛМР Ігоря Зінкевича громадське слухання щодо недопущення підняття ціни на проїзд у громадському транспорті Львова без суттєвого покращення якості обслуговування та графіку маршрутів.

На слуханнях щодо недопущення підняття ціни на проїзд у громадському транспорті зареєструвалися 170 людей. Серед присутніх у сесійній залі ЛМР були представники громадських організацій, водії АТП-1 та приватних перевізників Львова.

Голова Львівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка озвучив позицію перевізників. Він наголосив, що з тарифом у п’ять гривень автотранспортні підприємства зараз змушені виживати, а про оновлення автопарку мови бути взагалі не може. За словами Івана Велійки, перевізники зможуть оновити парк і покращити якість перевезення через півроку після підняття тарифу.

Іван Велійка зазначив: «Коли затверджувався тариф у п’ять гривень, міська рада визнала, що економічно обґрунтований тариф – 6,80 гривень. Хтось виплатив автотранспортним підприємствам цю різницю в тарифі? Ніхто. Ми сьогодні говоримо, що нам також набридло їздити на старих автобусах. Ми хочемо купувати нові, але для того треба новий тариф, який дасть нам можливість оновлювати рухомий склад і приводити його до належного рівні. Тариф – це економічна величина, він не залежить від якості. А якість буде тоді, коли буде новий рухомий склад».

Економічно обґрунтованим перевізники вважають тариф за проїзд 8,21 гривень. Він, за їхніми словами, дає нульову рентабельність.

«До того ж, кількість тих, хто не платить у маршрутках, сягає 60-70%», – кажуть перевізники.

Про необхідність переглянути тариф на проїзд у маршрутках говорив директор АТП-1 Орест Хамула. натомість заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Львівської міської ради Андрій Білий висловив позицію щодо можливості підняття вартості проїзду лише за умови безкоштовного перевезення пенсіонерів приватними перевізниками.

Присутні на слуханні львів’яни, які користуються маршрутками, наголосили на тому, що, насамперед, необхідно підвищити якість перевезення, дотримання графіків руху транспорту, культуру поведінки водіїв та багато інших зауважень. Головуючий на слуханні депутат ЛМР Ігор Телішевський наголосив на тому, що перевізники не представили обґрунтованих підрахунків необхідності підняття тарифів, немає чіткої стратегії розвитку пасажирського транспорту. Ніхто ж не може надати чіткої статистики, скільки перевозять пільговиків тощо.

Після тривалого обговорення ініціатор слухання, депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич запропонував на три місяці облаштувати всі маршрутки компостерами, а управління транспорту, щоб забезпечило роботу контролерів. Таким чином можна підрахувати пасажиропотік та витрати перевізників.

«Чітка аналітика, чіткий контроль та можливість протягом трьох місяців провести паперовими квитками чіткий підрахунок пасажиропотоку, а управління транспорту могло б забезпечити роботу контролерів. І вже після того ми змогли б поговорити про підняття тарифів», – наголосив Ігор Зінкевич.

Відтак, на слуханні винесли на голосування пропозицію за те, щоб не допустити подорожчання проїзду у маршрутках без поліпшення якості перевезень та без представлення перевізниками відповідних розрахунків. Однак ця пропозиція не набрала достатньої кількості голосів. «За» неї проголосували лише 47 членів громадського слухання тоді, коли потрібно було набрати 86 голосів.

Консультації з громадськістю щодо проекту рішення виконавчого комітету «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті» триватимуть до 28 листопада 2018 року. У межах цих консультацій можна подавати зауваження та пропозиції до управління «Секретаріат ради» через через Центри надання адміністративних послуг Львова, або як електронне звернення до 28 листопада 2018 року.

Про це повідомили у вівторок, 27 листопада, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу