У Львові розповіли, кого і як перевірятимуть у 2018 році

14:10 20 вересня 2017 р.

До 25 грудня 2017 року на офіційному сайті ДФС буде оприлюднено план-графік документальних планових перевірок платників податків на 2018 років.

Про це сьогодні, 20 вересня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

- Ці графіки мають бути сформовані до 1 грудня. Їх формують місцеві інспекції та передають в області, ті, зі свого боку, передають до Києва. І там вже формують загальний графік перевірок в Україні, - пояснює директор як платники податків потрапляють у «контрольний» список.

Перевіряти підприємства та підприємців мають право тільки обласна або центральна податкові.

- На практиці це може бути так. До вас прийде перевіряти той самий інспектор, який мешкає у вашому райцентрі і перевіряв вас неодноразово. Тільки цього разу, після реорганізації органів ДФС, його трудова вже є в обласній податковій.  Не факт, що з області до вас будуть їхати зовсім незнайомі вам люди, - Людмила Шахно радить чекати в гості своїх старих  знайомих податківців.

Також ДФС попереджає, що в разі перевірок з питань дотримання податкового та іншого законодавства застосування строків давності повинно здійснюватися з врахуванням терміну позовної давності – 1095 днів.

Фахівець нагадала, що на початку року податківців зобов’язали створити уніфікований акт, без якого перевірка вважалася би не чинною. Тоді такого акту податкова ще не зробила. А зараз, на початок, осені він вже є.

- Ті, хто не раз проходив перевірки, впізнають його. Він знову складається з 30 сторінок, куди будуть вписувати ваші порушення або ставити прочерки, якщо порушень не виявили. До такого акту перевірки також затверджено додаток. Цей додаток надають платникові податків перед перевіркою. І в ньому зазначають план-перелік питань проведення перевірки, - директор компанії «Академія професійного бухгалтера» сподівається, що в цьому податкові чітко зазначать, що ж саме будуть перевіряти.

Тих, кого будуть перевіряти, податківці розділили на кілька категорій: підприємці, які проводять господарську діяльність з високим ступенем ризику, з середнім та низьким.

Тих, кого зарахували до підприємств з високим ступенем ризику, будуть перевіряти частіше, раз на рік-два. Тих, кого зарахували до підприємств з низьким ступенем ризику – раз на три-п’ять років.

Для цього в Порядку планування плану-графіку документальних перевірок 2017 року №294 визначили тільки для юридичних осіб 44 критерії, за якими податківці визначають високий ступінь ризику.

- Наразі практики визначення критеріїв у нас немає. Ми не знаємо, чи повинні ми потрапити під всі критерії, чи вистачить лише одного,

- Людмила Шахно чекає роз’яснення від податківців.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:58 28 січня 2022 р.

Акумулятори для домашніх сонячних систем: як працюють та навіщо потрібні?

Якщо на вашому даху встановлені сонячні батареї, є очевидна перевага зберігання невикористаної електроенергії в спеціальному акумуляторі, і подальшого її використання вночі або в похмурі дні. Як працюють ці акумулятори, і що потрібно знати перед покупкою?

Рубрика: Економіка

13:59 28 січня 2022 р.

В одному з районів Львова облаштують льодову ковзанку з ярмарком

На вулиці Науковій (біля ТЦ «ВАМ») облаштують сезонну ковзанку та невеликий ярмарок. Відповідне рішення погодили сьогодні на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради.

Рубрика: Економіка

13:00 28 січня 2022 р.

У Львові серед лікувальних установ збудують готель заввишки 55 метрів

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 28 січня, дозволив збудувати 55-метровий готель в зоні лікувальних закладів. Перед прийняттям цього рішення об’єкт вирішили перейменувати на «реабілітаційний центр з готельними номерами», оскільки готелі для цієї зони не передбачені.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу