У Львові радяться, як повернути сім мільйонів заробітчан

16:54 10 березня 2020 р.

  • 0

Сьогодні, 10 березня, у «Будинку вчених» у Львові стартував перший день роботи міжнародної науково-практичної Конференції з питань трудової міграції та регіональних ринків праці.

Про це інформують організатори.

Участь у панельних дискусіях беруть науковці, роботодавці, представники Міжнародної організації праці та профспілок різних країн, зокрема з Польщі, Литви, Латвії, Чехії, Словаччини та України.

Мета заходу обговорити ключові проблеми трудової міграції, обмінятись інформацією щодо міграційних процесів та проблем ринку праці в Україні, а також щодо трудового захисту та інформування наших заробітчан в інших державах. Під час конференції шукатимуть шляхи зменшення трудової міграції українців за кордон, яка за неофіційною інформацією становить 7 млн заробітчан, а також обговорять необхідність створення в Україні сприятливих умов для повернення працездатного населення назад до нашої держави.

«За наслідками обговорень буде підписано резолюцію з рекомендаціями впроваджувати в Україні соціальні стандарти оплати праці, міжнародні норми трудового права, які є ратифіковані, проте вітчизняними роботодавцями не дотримуються. Окрім цього між представниками профспілок різних країн буде підписано договір щодо співпраці. Усе, аби українські заробітчани, якщо вже їдуть працювати в інші країни, то отримували належні умови праці та гарантії оплати, а також були офіційно працевлаштовані. Для цього вони зможуть звертатись у профспілки інших країн за трудових захистом та інформацією щодо трудового кодексу тієї чи іншої країни», - розповів заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Міжнародна конференція такого формату відбувається вперше. Як зазначив під час дискусії завідувач сектором Європи і Центральної Азії Бюро МОП з питань діяльності працівників Сергіус Гловацкас: «Європа зіштовхнулась з феноменом різкого росту трудової міграції коли, до прикладу, литовці їдуть на заробітки у західну Європу, а на їх місце приїжджають українці. Цьому сприяє недостатність робочої сили, безвіз та дешеві авіаквитки. Зокрема українці, здебільшого, влаштовуються у сферу водіїв автотранспортних послуг та будівництва. Світ динамічний і ми розуміємо, що трудову міграцію не викорінити, але люди повинні працювати у належних умовах та офіційно».

Міжнародна конференція триватиме три дні, до 12 березня, та повинна стати майданчиком між країнами Балтії, Польщі та України у питаннях співпраці щодо трудової міграції. Організовує захід Міжнародна організація праці (International Labour Organization, за участі Федерація профспілок України, Об'єднання профспілок Львівщини та представників МОП в Україні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:55 31 березня 2020 р.

Бізнес хоче від держави більше карантинних пільг

30 березня Верховна Рада схвалила черговий антикризовий закон №3275, спрямований на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Рубрика: Економіка

Останні новини

У медзакладах Львова на коронавірус протестували 131 пацієнта з пневмонією або ГРЗ

У Львові експрес-тести зробили 170 водіям, і підозру на захворювання виявили у 3

Верховна Рада дозволила дистанційні засідання місцевих рад

На Львівщині тестують на COVID-19 всіх, хто повернувся з-за кордону

Поліціянти пишуть адмінпротоколи за порушення правил карантину

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу