У Львові почали контролювати бюджет знизу (відео)

15:23 29 лютого 2016 р.

Громадськість Львова тільки останні два роки почала цікавитися бюджетом Львова та вимагати від чиновників міста звіту, куди і на що вони витрачають кошти громади і чому.

Про це сьогодні, 29 лютого, під час прес-конференції на тему:

«Бюджет розвитку Львова 2016 року: громадське обговорення», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник ВО «Свобода» Яромир Самагальський. 

За його словами, починаючи з 2010 року, депутати запрошували на обговорення проекту бюджету постійно. 

- До нас приходили на бюджетні слухання тільки зацікавлені в якомусь конкретному питанні. Я пам’ятаю, як зі скандалами запрошували начальників управлінь освіти. А їм забороняло їхнє керівництво. В 2011 році був конфлікт між управлінням освіти району і міста, - каже він. 

Експерт з виборчого законодавства, керівник проекту “Відкритий бюджет міста” Роман Кошовий, вважає, що раніше громадяни не цікавилися бюджетом, бо він дуже складний. 

- А тепер ми бачимо, що зацікавлення зростає. Водночас утворюються певні елементи імітації реформ. У нас дуже багато державних органів та органів самоврядування займаються імітацією реформ, яку ховають за дуже красиву візуалізацію цієї імітації, - каже він. 

Депутат Львівської міської ради, керівник фракції ГР «Народний контроль» Валерій Веремчук згадав, як минулого року мешканці зупинили неякісний ремонт дороги і змусили зробити його як належить. 

- Восени на Рясне-1 робився типовий ремонт типової дороги. І підрядник типово закидав асфальт в болото. Але громаді такий ремонт не сподобався. Зупинили роботи, викликали замовника – представника райадміністрації, яка сказала: «Що хай хоч щось зроблять, бо закінчення року, гроші «горять»». Але громада сказала: «Ні. Щось – не влаштовує». Підключили контрольні служби, змусили підрядника переробити проект. І сьогодні там не ями по коліна і розбитий асфальт, а – нормальна бруківка, - каже Валерій Веремчук.  

Депутат Львівської міської ради від парії «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк згадав, як минулого року планували ремонт дитячого садочка на вулиці Рильського. 

- Було 10 мільйонів гривень, проводили тендер. Але не зайшлося виконавця. Тому гроші перекинули на щось інше, - каже він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

11:48 24 жовтня 2021 р.

Майже половина українських промпідприємств припинить роботу через дорожнечу газу

У короткостроковій перспективі в України є лише два варіанти: або укласти тривалий контракт з фіксованою ціною з надійним європейським постачальником газу, або здаватися на милість російського "Газпрому".

Рубрика: Економіка

22:44 23 жовтня 2021 р.

В Україні будують нові сховища для боєприпасів за досвідом НАТО (відео)

Для недопущення надзвичайних ситуацій на арсеналах Збройних Сил України керівництво Міністерства оборони України ініціювало низку заходів щодо проведення реконструкцій окремих баз і складів зберігання боєприпасів з будівництвом на них спеціальних сучасних захищених сховищ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу