У Львові пенсіонери купували цукор мішками й плакали, бо донести самі не могли, – ЗМІ

11:24 3 березня 2015 р.


Фото: unn.com.ua

Покупець Назарій Сабо розповів: «Пенсіонерки цукор беруть, а не знають, що робити – додому донести самі не можуть. Одна сіла на мішок і плаче».

Журналіст Ольга Швед розповіла в сьогоднішній публікації «Ви не спішіть – скоро спекулянти будуть з убитком продавати» в київській «Газеті по-українськи»:

– Бабушка, або купляємо цукор, або чергу не затримуємо, – огрядний продавець у потертій куртці на електронних вагах важить товар на центральному ринку Львова – Краківському. Літня жінка в теплому пальті тримає кілограмову упаковку цукру за 19 грн.

– Та ціни такі, що дихнути не можна, – простягає продавцеві 20 грн. У черзі за нею шестеро покупців.

Другий тиждень в Україні розкуповують борошно, цукор, макарони, гречку, олію. Намагаються взяти за старою ціною, що була до підвищення курсу долара. На нові партії продавці виставили їх удвічі вищі.

– Позавчора тричі ціну міняв на борошно, – біля будки курить продавець Василь Когут, 44 роки. – Хазяїн вранці дзвонить – долар по тридцять, став ціну 25 на двокілограмову пачку – найбільш ходову. Продав, може, штук десять, а той знов дзвонить – долар по 35, міняй на 27 гривень. Люди матюкаються, але що зроблю? А коли ввечері по 39 просили за бакс – мусив ставити 30. Долар уже знов по 30, а ціни не впали. Та потроху беруть і за такими.

50-кілограмовий мішок цукру коштує 800 грн. Два тижні тому було удвічі дешевше. Черг біля гуртівні нема.

– Тільки вчора отримали, – каже низька продавщиця в синьому фартуху. Сперлася на піраміду з мішків. – Наш виробник, Волинь. Мішки за 400 – розібрали за годину. Та ви не спішіть – скоро спекулянти будуть з убитком продавати. Я 20 років торгую, ще й не таке бачила.

30 грн просять за літр олії. Раніше коштувала не більше 18.

– Ми не купуватимемо про запас, – каже 29-річна Олена Самойлик. Вибирають із чоловіком солодощі. – Коли був ажіотаж на гречку, накупляли її втридорога, а разом із тим борошна й цукру по мішку. Так у муці жучки завелися, а цукор досі стоїть на балконі, гірчить і комками склеївся.

– Минулої суботи бачив, як інтелігентні жінки за мішок цукру по 13 гривень ледве не побилися, – каже 43-річний Назарій Сабо. За крайнім прилавком торгує ¬яблуками. –Під'їхав грузовичок, перекупники 10-кілограмові мішки продавали. Набігло людей – може сто-двісті. Пенсіонерки цукор беруть, а не знають, що робити – додому донести самі не можуть. Одна сіла на мішок і плаче. Я теж узяв, удома розкрив, а той цукор наче мокрий, паленим пахне й наче як сміття у ньому.

dailylviv.com

До теми

14:56 26 травня 2022 р.

Модульне містечко для переселенців, яке закінчують будувати, буде поліпшеного комфорту, - Козицький

У Яворівському районі закінчують будівництво модульного містечка для вимушених переселенців. Тут зможуть жити жінки з дітьми, які змушені були покинути домівки через напад росії.

Рубрика: Економіка

20:23 25 травня 2022 р.

П'ять професій, які здобули переселенці на Львівщині і знайшли роботу

80 переселенців, що тимчасово проживають у Львові, пройшли безкоштовні навчальні курси із здобуття навичок з п’яти професій. Після курсів вони отримали змогу працевлаштуватись.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу