У Львівській міськраді затвердили програму створення ЖБК

17:00 8 листопада 2018 р.


Фото: svoboda.org.ua

На сесії Львівської міської ради затвердили «Програму створення житлово-будівельних кооперативів».

За відповідну ухвалу проголосувало 40 депутатів. За словами директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, ця програма спрямована на вирішення житлових проблем пільгових категорій та надання інших можливостей мешканцям Львова з числа учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), працівників закладів освіти та охорони здоров’я, у вирішенні питання забезпечення житлом.

Ірини Маруняк зазначила: «Ці категорії людей найчастіше звертаються до нас щодо створення ЖБК. На сьогодні на квартирній черзі є 63 учасники АТО і 944 педагогічних працівників. Пропонується створити такий кооператив, пропонується, щоб земельна ділянка була надана міською радою, щоб здешевити вартість одного квадратного метра, адже вартість оплати за саме будівництво будуть оплачувати ці категорії людей».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР пояснила: «Це пілотний проект. Коли буде земельна ділянка – дамо на погодження депутатській комісії список осіб, які будуть включені в ЖБК. Це перша ластівка. Якщо гарно цей проект буде реалізований, можна і для інших категорій осіб такі ЖБК будувати».

Ірини Маруняк повідомила також: «На сьогодні купити житло дорого, а коли є дольова участь, де 30% бере місто, бо дає землю, відповідно, робить проект, а 70% – це мешканці. Вартість одного квадратного метра буде набагато меншою. Я пропоную, щоб цей перший етап ми зробили ЖБК з тих категорій осіб — учасники АТО, педагоги, працівники охорони здоров’я, а далі можна створювати інші кооперативи».

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури розповіла також: «Зараз у місті є понад 27 тисяч осіб, які перебувають на квартирній черзі. Якщо ми хочемо забезпечити учасників АТО, а їх є достатньо, і вони згідні оплачувати за кооперативне житло, педагогів також є дуже багато, і медиків багато. Ідея була така, щоб зараз видавати виключно цим трьом категоріям громадян, потім можемо створити ЖБК для інших категорій людей. Ці три категорії – в пріоритеті».

Ірина Маруняк пояснила також: «Всі списки будуть погоджені на профільних комісіях. Кожен по кожній категорії та по кожній людні зможе мати всю інформацію. Якщо людина є на державній черзі, вона не може отримати кооперативне житло, бо треба встати на чергу на кооперативне житло. Людина не може бути членом кооперативну, якщо вона не є на кооперативній черзі».

«У Львівській міські раді на кооперативному обліку перебуває 16 932 сім’ї черговиків, з них в списку для першочергового вступу в члени житлово-будівельного кооперативу — 4886, в списку для позачергового вступу в члени житлово-будівельного кооперативу — 585. Серед них вказаними пільгами користуються 63 сім’ї учасників бойових дій в АТО та осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО, 944 – сім’ї педагогічних працівників», – поінформували також у міськраді.

«Фінансування програми буде здійснюватись за рахунок коштів міського бюджету Львова, передбачених на відповідний бюджетний рік, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Будівництво, обслуговування і управління жилими будинками буде здійснюватись членами житлово-будівельних кооперативів самостійно за власні кошти, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

До теми

12:37 14 червня 2021 р.

Комунальне АТП №1 у Львові тимчасово обслуговуватиме 4 маршрути

Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради «Про укладення тимчасових договорів», управління транспорту ЛМР укладе відповідні договори з ЛК АТП №1 на автобусні маршрути № 55, 56, 36А, 57.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу